Naprawdę dobre praktyki CRS1


Jak co roku na przełomie maja i czerwca w Wildze, a dokładnie 23-24 i 30-31 maja, w naszym ośrodku spotkaliśmy się po raz drugi z dyrektorami szkół biorących udział w programie Całościowy Rozwój Szkoły, poziom podstawowy, w XIV edycji. To szczególne spotkanie, wyznaczone mniej więcej w połowie trwania programu, służy wsparciu dyrektorów naszych szkół, wymianie cennych doświadczeń i umocnieniu więzi pomiędzy szkołami. Nasi gości i współpracownicy mają podczas tego dwudniowego spotkania w sympatycznym, wiosennym otoczeniu Ośrodka Szkoleniowego "Wilga" czas na rozmowę, dzielenie się doświadczeniami związanymi z wdrażaniem oceniania kształtującego w szkole, pracy z liderami i nauczycielami, porównanie między sobą swoich metod pracy z OK i oczywiście na chwilę wytchnienia wśród zieleni.

Podczas konferencji nasi goście są uczestnikami i obserwatorami lekcji trenerskiej i uczą się taką lekcję przygotować, poznawszy i omówiwszy jej głęboką strukturę. Na koniec mają niepowtarzalną okazję porozmawiać w formie panelu z dyrektorami i liderami ze szkół, które zakończyły z sukcesem programu CRS1 i przystąpiły do poziomu zaaawansowanego. Goście paneliści opowiadają o swoich decyzjach związanych z przejściem do CRS2, wyzwaniach z jakimi się spotykają, pokazują, jak w ich szkole wyglądała droga do sukcesu z OK i odpowiadają na niejednokrotnie niełatwe pytania od publiczności :)

Tegoroczne spotkania Dobre praktyki we wdrażaniu OK prowadziła kierowniczka merytoryczna programu – Mirosława Rokicka wraz z doświadczonymi trenerkami –  dyrektorkami –  Elżbietą Elmrych i Joanną Soćko. Na obu spotkaniach – pierwszym – 23-24 maja dla szkół podstawowych i drugim –  30-31 maja dla zespołów szkół i szkół ponadpodstawowych –  panowała świetna, przyjazna atmosfera, nie tylko podczas pracy merytorycznej, ale również w czasie wolnym, której nie zepsuł nawet zmasowany atak komarów :) Cieszymy się z tak owocnego spotkania, z którym wiążemy duże nadzieje na przyszłość –  ponieważ ziarno OK zasiane na początku pracy w CRS1 zaczyna pięknie wzrastać i możemy już mówić z dumą o sukcesach z OK w szkołach i wiedzieć, że mamy dobre narzędzie do zmierzenia się z trudnościami.

 

 

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego życzymy raz jeszcze wszystkim obecnym na Dobrych praktykach i pozostałym zasłużonego wakacyjnego odpoczynku i nabrania sił na start w nowy rok szkolny i mierzenie się z wyzwaniami nie tylko codziennymi, ale także tymi okejowymi. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Agata Ludwikowska