Superatmosfera Pogłębiania OK w CRS1


22 września w piątek w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu spotkali się nauczyciele pracujący w szkołach XIV edycji CRS1 na regionalnym spotkaniu "Pogłębianie OK". Mieli okazję zobaczyć się z nauczycielami ze swojego regionu, podzielić doświadczeniem, a przede wszystkim dobrymi praktykami związanymi z wdrażaniem OK. Pod opieką trenerów SUS pokazywali kolegom prezentację o pracy w swojej szkole, pokazywali, jakie rozwiązania wypracowali w ciągu już ponad półtora roku udziału w podstawowym poziomie programu Całościowy Rozwój Szkoły. Tymi rozwiązaniami mogli podzielić się między sobą, omówić je, ale także porozmawiać o innych sukcesach, wyzwaniach i nurtujących ich problemach. Pozwolimy zacytować sobie podsumowanie z prezentacji o wyzwaniach związanych z wprowadzeniem informacji zwrotnej na lekcji i w pracach domowych, którą wykonały dwie nauczycieli pracujące z OK z jednej ze szkół, goszczące na spotkaniu w Krakowie:

 

"Jesteśmy dopiero na początku drogi, jednak stawiamy już kroki coraz pewniej. Popełniamy jeszcze błędy, ale wspieramy się zachęcając nawzajem do pracy. Jednak największą motywacją  są uczniowie. To oni docenili nasze wysiłki i dodali skrzydeł. Wiemy już, że warto."

 

Cieszymy się bardzo z takich głosów, bo świadczą one o tym, że narzędzia oceniania kształtujacego nie tylko działają i już przynoszą efekty w szkołach, ale również przynoszą radość i satysfakcję tym, którzy odważyli się z nich korzystać na co dzień.

Drodzy uczestnicy i drodzy nauczyciele pracujący nad wdrażaniem OK! Dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie, za świetne pytania, dobre rady, gotowość do podzielenia się swoim doświadczeniem, dystans do siebie i pasję w tym, co robicie. Życzymy Wam dalszych sukcesów w pracy i mamy nadzieję, że ocenianie kształtujące pomoże Wam na drodze do ich osiągania!