Kursy NAI inspirują


Jest to już mój  trzeci kurs NAI. Z kilkuletniego doświadczenia mogę  więc powiedzieć, że zarówno forma jak i zdobyta wiedza oraz  lektura wypowiedzi innych nauczycieli niezwykle inspirująco wpływają na mój warsztat pracy.

Kursy, których byłam uczestnikiem  (Metoda projektu/ Ocenianie Kształtujące/ Jak motywować uczniów do nauki) świadczą dobitnie o tym, że moimi  priorytetami są   zmotywowany i aktywny uczeń (każdy), atrakcyjna lekcja, oraz nauczyciel- przewodnik po świecie wiedzy. Kursy NAI pozwoliły mi na poznanie najrozmaitszych działań, które umożliwiają realizację tych założeń.  

Z całą pewnością mój warsztat pracy wzbogacił się o nowe metody i techniki, które pozwalają mi dostrzegać więcej, oceniać inaczej, inspirować uczniów, motywować do nauki, wskazywać kierunki rozwoju. Z satysfakcją obserwuję, że moje permanentne w tym obszarze poczynania  implikują zmiany w zachowaniu uczniów i ich stosunku do przedmiotu, co jest jednocześnie moim najważniejszym kryterium sukcesu. Bezpieczeństwo na lekcji (ocenianie kształtujące) pozwala uczniom  „rozwinąć skrzydła”, są kreatywni i aktywni, chętnie współpracują pracując w zespołach oraz metodą projektu, co zresztą znakomicie przekłada się na wyniki nauczania.

Reasumując, kursy NAI to świetna propozycja dla nauczycieli, którzy chcą iść z „duchem czasu” dla swoich uczniów i dla siebie, bo przecież satysfakcja z uprawianego zawodu (a właściwie naszej misji) jest bezcenna. Wygodna forma, a więc praca na platformie, rozkład materiału, coaching, oraz forum wymiany doświadczeń sprawiają, że uczymy się w sposób nowoczesny, łatwy i jednocześnie inspirujący do  pozytywnych zmian w naszym warsztacie pracy.

 

Jolanta Wilkocka, nauczycielka j. niemieckiego, Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie.


 

Jolana Wilkocka jest jednym z 1800 nauczycieli uczestniczących w kursach NAI w roku szkolnym 2011/2012. Rekrutacja na następny rok szkolny już trwa. Nauczyciele mogą wybierać spośród 7 internetowych kursów - każdy z nich trwa do października do maja. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.