Zakończenie projektu: Wspieraj swoje dziecko. Ocenianie Kształtujące dla rodziców.


Dziękujemy rodzicom za udział w tegorocznym projekcie:

„WSPIERAJ SWOJE DZIECKO. Ocenianie Kształtujące dla rodziców”.


Projekt „Wspieraj swoje dziecko! Ocenianie kształtujące dla rodziców” Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej realizował wraz z partnerami - Centrum Kultury Wilanów w Wilanowie i Domem Kultury DOROŻKARNIA na Mokotowie. Projekt zrealizowany został w ramach Budżetu Partycypacyjnego dla m. st. Warszawy na rok 2017.

W ramach projektu zorganizowaliśmy konferencję OK dla rodziców (4h) oraz trzy cyklicznie powtarzane przez 6 sobót warsztaty:

Jak wykorzystać ocenianie kształtujące w wychowaniu własnego dziecka? (1,5h),

Jak prowadzić z dzieckiem OK zeszyt poza szkołą ? (1,5h)

i Jak, wykorzystując ocenianie kształtujące, można pomóc własnemu dziecku w nauce? (2h).

Program zakończymy kursem internetowym wykorzystującym tematy konferencji i warsztatów.

Rodzice mieli całkowitą dowolność wyboru warsztatów i kursu. Udział w wydarzeniach był bezpłatny. 

W konferencjach, warsztatach i kursie internetowym mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Warszawy.

 

Wspomnienia trenerów prowdzących warsztaty:

"Dziękujemy za Państwa obecność, miłą atmosferę, odważne i szczere dzielenie się trudnościami wychowawczymi, ale także pomysłami, w jaki sposób staracie się pomóc swoim dzieciom w szkolnej codzienności, odrabianiu lekcji i pozostałych obowiązkach domowych. Taka wymiana doświadczeń rodzicielskich jest bezcenna ;-)".

"Atmosfera bardzo pozytywna – uczestnicy nastawieni bardzo na rozmowę i zdobywanie przykładów do własnych kontaktów z dziećmi. Tym razem przekrój wiekowy bardzo różny od czterolatka do ucznia klasy siódmej".

"Rodzicie, którzy są członkami rad rodziców pytali o pomysły, jak wdrażać i proponować OK nauczycielom we własnych szkołach. Podpowiadałam, zgodnie z tym , co mówiliśmy na konferencji w Wilanowie, żeby szukać nauczycieli, którzy już to robią, ewentualnie takich którzy są aktywni i zaangażowani".

 

Listy uczestników:

"Byłam na warsztatach 18 listopada. Chciałabym bardzo podziękować za tak bardzo interesujące zajęcia, które wskazały mi wiele nowych rozwiązań w pomocy przy nauce mojemu dziecku.

Spotkałam tu mamy, z którymi mogłam wymienić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie szkoły.
Pani, która prowadziła zajecia, odpowiadała na wszystkie nasze pytania i wskazywała, jak można wspierać nasze dzieci. Jestem zachwycona prowadzeniem zeszytu  OK ".
"Serdecznie dziękuję za warsztaty, lecę do domu wdrażać i być OK ;-)".
"Zyskałam dużo motywacji do pracy w domu z dziećmi. Utwierdziłam się w przekonaniu, że dobrze robię wybierając OK". Dziękuję".

"Dziękuję za szkolenie: - proste, czytelne narzędzia, - łatwe do wprowadzenia, - kwintesencja informacji".
"Warsztaty dały mi dużo inspiracji i pozytywnej energii do działania i rozwijania moich dzieci. Będę polecać innym".

"Dziękuję za cudowne prowadzenie i ogromną otwartość. Bardzo cenię sobie takie osobiste dzielenie się doświadczeniami. Czułam się przy tym bezpiecznie".

Następne wypowiedzi już wkrótce ...