Podsumowanie I edycji OK zeszyt


Pierwsza edycja kursu OK zeszyt dobiegła końca. Działania w ostatnim module dotyczącym podsumowania OK zeszytu w szkole zakończyły się 18 czerwca br. Zaświadczenia wysłaliśmy do 568 uczestników. Dla klas, uczennic i uczniów przygotowaliśmy osobne dyplomy, które umieściliśmy na stronie kursu, z możliwością pobrania w celu samodzielnego wypełnienia i wydrukowania. Od uczestników kursu wiemy, że cieszą się one dużym zainteresowaniem.

 

Prawie 190 osób wypowiedziało się w ankiecie ewaluacyjnej kursu. Wynika z niej, że najczęściej OK zeszyt prowadzony był w jednej klasie. Jednak były też przypadki wprowadzenia tej formy pracy we wszystkich klasach. Szczegółowy raport z ewaluacji zostanie opublikowany na stronie kursu w połowie lipca.

 

Uczestniczki i uczestnicy kursu mają ciągle dostęp do blogów OK zeszytu, gdzie Okejki zamieszczają posty o swoich sposobach podsumowania pracy z OK zeszytem w klasie. Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją na zakończenie roku lub będzie je można wykorzystać w przyszłości.

 

Przez kilka miesięcy pracy w kursie zgromadziliśmy bogatą bazę materiałów dokumentujących pracę z OK zeszytem. Przed zespołem OK zeszytu stoi wyzwanie, aby te materiały opracować i wykorzystać w II edycji kursu. Już teraz można zapoznać się z opracowaniem przykładów refleksji uczniowskich zebranych przez grupę refleksyjną OK zeszytu. Materiał ten jest do pobrania ze strony głównej kursu.