Ostatni zjazd przed obroną


Słuchacze z rocznika 2015 SPLO już wkrótce podsumują swoją naukę na studiach pisząc pracę dyplomową, która pokaże proces zmiany w obszarze uczenia się i nauczania w ich szkołach. Na ostatnim przed prezentacjami prac dyplomowych zjeździe uczestnicy spotkali się w Collegium Civitas na wykładzie prof. Grzegorza Mazurkiewicza poświęconemu takiej kulturze organizacyjnej szkoły, która oparta jest na współpracy oraz na wykładzie prof. Jana Potworowskiego poświęconemy wartościom, misji i wizji szkoły.

 

Kolejne dwa dni uczestnicy spędzili w ośrodku szkoleniowym CEO w Wildze, gdzie wzięli udział w warsztatach rozwijających temat współpracy w środowisku szkolnym. Dyrektorki konsultantki  - Joanna Jasiak i Renata Bielecka - zapoznały uczestników z formami diagnozy kultury organizacyjnej szkoły. Dyrektorzy poznali również nowe koncepcje dotyczące rozwijania mówienia i wzajemnego słuchania przez uczniów oraz zasad efektywnej komunikacji. Na koniec zjazdu Bogumiła Wiatrak poprowadziła warsztat odnoszący się do lektury Widoczne uczenie się dla nauczycieli prof. Johna Hattiego. Przedstawiła słuchaczom sposób, w jaki mogą oni skorzystać z wyników badań wskazujących na interwencje w szkole skutkujące poprawą efektów w uczeniu się i nauczaniu.

 

Przez najbliższy miesiąc słuchacze będą pracować nad pracami dyplomowymi, które zaprezentują pozostałym studentom podczas obrony 17 i 18 czerwca w Collegium Civitas w Warszawie.