Kolor: 
#ffffff
Pozwiązana strona: 
Strona Główna
Pełna nazwa: 
SUS

Praca zdalna - ważna informacja

OKmiks. Jak budować partnerstwo w uczeniu się i nauczaniu?

Zdalne nauczanie okiem praktyka oceniania kształtującego


Bożena Sozańska, nauczycielka i uczestniczka naszego kursu "Kształcenie Kompetencji Kluczowych" w Nauczycielskiej Akademii Internetowej, zdecydowała się opisać swoje wrażenia z pracy zdalnej, a także to, jakim wsparciem było dla niej uczestnictwo w naszym kursie.

Obecnie trwa rekrutacja do Nauczycielskiej Akademii Internetowej i OK Zeszytu - gorąco zachęcamy do wzięcia udziału: 

https://sus.ceo.org.pl/nauczycielska-akademia-internetowa/oferta

Czytam sobie na wakacjach - nagranie, materiały


Nagranie webinaru oraz materiały o książkach polecanych na wakacje, jako pierwsze lektury.

Webinarium Czytam sobie na wakacjach!


Zapraszamy w śodę 24 czerwca, na webinarium: Czytam sobie na wakacjach, organizowanego w ramach programu Nauczyciel/ka I klasa i PoczytajMY

Nowe kursy w NAI dla nauczycieli/ek wczesnoszkolnych


Nauczycielska Akademia Internetowa NAI powiększyła się o dwa kursy dedykowane dla nauczycielek i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: Nauczyciel/ka I klasa i Matematyka I klasa.

Matematyczne w to mi graj - gry w edukacji wczesnoszkolnej


Warsztat jest przeznaczony dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy chcieliby podczas swoich zajęć matematycznych wprowadzić elementy zabawy i ruchu. Daje konkretne przykłady, wskazówki oraz instrukcje, jak wykorzystywać gry matematyczne. Podczas szkolenia uczestnicy poznają gry matematyczne i inne aktywności możliwe do zrealizowania także poza ławką szkolną. Nauczą się, jak wykorzystywać m.in. kostki do gry, gry planszowe czy karty do doskonalenia sprawności rachunkowej u swoich uczniów. Zobaczą filmy, na których dzieci “bawią się-ucząc”. Poznają działające online proste aplikacje, dzięki którym w  krótkim czasie można przygotować  interaktywne koło fortuny, matematyczne bingo czy trimino. Dowiedzą się, jak do przeprowadzenia gier matematycznych można wykorzystać zasoby Internetu, zapoznają się z bazą przydatnych linków.

 

Jak łączyć edukację matematyczną z edukacją przyrodniczą


Warsztat przeznaczony jest dla nauczycieli i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej, którzy chcieliby poznać aktywności matematyczne, sytuacje edukacyjne, elementy z podstawy programowej, które sprzyjają łączeniu edukacji matematycznej i edukacji przyrodniczej.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka pomysłów możliwych do wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela, sprzyjających odkrywaniu i łączeniu ze sobą świata przyrody i matematyki. Zdobędą umiejętność przeprowadzenia „math talk/number talk” (tzw. „rozmowy o liczbach”), poznają metodę pracy z zadaniami tekstowymi – „zadania w kawałkach”. Zastanowią się wspólnie czy istnieje coś takiego jak geometria natury i czy matematyka jest potrzebna podczas procesu uczenia o organizmach żywych.

Dobrostan nauczycieli wczesnoszkolnych w dobie edukacji zdalnej

Mini zadania edukacyjne


Nasza klasa to jedna drużyna - mini zadanie z edukacji matematyczno-wychowawczej dla klas 1-3 do pobrania.

Strony