Zapraszamy na webinarium "Jak czytać z klasą?"


Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarki i bibliotekarzy oraz animatorki i animatorów czytelniczych na webinarium będące finałem akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!".

 

 

Podczas spotkania opowiemy o wynikach akcji, doświadczeniach i dobrych praktykach czytelniczych dwóch tysięcy nauczycielek i nauczycieli, którzy pracowali w oparciu o nadesłane książki, scenariusze zajęć i koło Zabaw Młodych Czytelników. Posłuchamy dobrych praktyk Jolanty Okuniewskiej, nauczycielki klasy pierwszej i Ambasadorki naszej akcji. Ujawnimy nagrodzonych zestawami książek od wydawnictwa Harper Collins Polska i Civitas. A na deser spotkamy się z Zofią Stanecką, pisarką, autorką znanej serii o Basi i wielu tytułów z serii Czytam sobie.

 

Zachęcamy do przygotowania przez uczniów i uczennice pytań do autorki, które będzie można zadać podczas webinaru.

EKSPERTKI

  • Jolanta Okuniewska - Ambasadorka akcji, nauczycielka realizująca program z klasą 1
  • Zofia Stanecka - gość specjalny - autorka książek z serii Czytam Sobie

Prowadzenie:

  • Aleksandra Chaberska - koordynatorka akcji po stronie wydawnictwa Harper Collins Polska
  • Anita Nogal - koordynatorka akcji po stronie CEO

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM

Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować.

Webinarium odbędzie się na platformie Zoom. Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć wydarzenie również na naszym profilu na Facebooku. Transmisja na żywo odbędzie się na fanpage'u Szkoły uczącej się

 

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale. Będą one dostępne po zalogowaniu tutaj.

O akcji

Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyskało młodego czytelnika, otrzymując bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Nauczyciele dostali praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”. Program zachęca dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika. Dla wielu dzieci książki otrzymane w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” były pierwszymi własnymi i samodzielnie przeczytanymi książkami. Do akcji zgłosiło się 2000 klas z całej Polski.