Koronawirus a działania SUS


Szanowni Państwo!

 

W związku z przypadkami występowania koronawirusa w Polsce oraz powiązaną z nimi decyzją polskiego rządu o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w okresie od 12 do 25 marca chcielibyśmy poinformować o sposobie pracy Centrum Edukacji Obywatelskiej w zaistniałej sytuacji:

 

1. W okresie, w którym szkoły będą zamknięte (12-25 marca 2020 r.), CEO nie będzie prowadziło żadnych wydarzeń ani szkoleń dla uczestników swoich programów. Wszystkie spotkania zaplanowane na ten czas zostają odwołane.

 

2. Szkolenia i wydarzenia zaplanowane w terminie po 25 marca na ten moment nie są odwołane. Na bieżąco monitorujemy jednak zalecenia formułowane przez organy koordynujące działania związane z zagrożeniem epidemiologicznym. Decyzja o organizacji lub odwołaniu kolejnych wydarzeń zostanie podjęta na bazie tych zaleceń i przekazana uczestnikom/współorganizatorom minimalnie na 7 dni przed planowanym terminem spotkania.

 

3. Jednocześnie pracujemy nad dostosowaniem naszych programów do zaistniałej sytuacji, w tym nad aktualizacją harmonogramów oraz do przeniesieniem możliwie dużej części działań do środowiska online. 

 

4. Nasz zespół pracuje także nad szerszym zestawem materiałów, które będą ułatwiały nauczycielom i nauczycielkom prowadzenie procesów edukacyjnych przez internet, a uczniom i uczennicom umożliwią efektywną naukę z wykorzystaniem narzędzi internetowych. O efektach tych prac będziemy informować na bieżąco.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką danego działania lub kontakt telefoniczny z biurem SUS: 

0 22 622 00 89.

 

Zespół Szkoły Uczącej Się 

Centrum Edukacji Obywatelskiej