SUS POLECA: Matematyka I klasa


Kurs e-learningowy "Matematyka I klasa" to 3 merytoryczne moduły poświęcone temu, jak w wartościowy edukacyjnie, twórczy i angażujący sposób kształtować rozumienie matematyki u uczniów klas I-III. 

 

Kurs - realizowany w ramach wieloletniego programu Nauczyciel/ka I klasa - skierowany jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy rozpoczynają pracę w szkole, lub chcą zmienić i wzbogacić swój warsztat pracy.

 

W świadomości wielu osób dominuje przekonanie, że matematyka to przede wszystkim liczenie i doskonaleniu tych umiejętności powinno głównie służyć nauczanie w klasach 1-3.

 

Tymczasem, żaden matematyk nie powie, że matematyka to liczenie. Matematyka to rozmawianie, dowodzenie, wnioskowanie, doświadczanie, rozwiązywanie problemów itp.

Takim aktywnościom sprzyjają zadania w parach, małych grupach, czasami też zabawy z całą klasą. Tylko wtedy uczniowie mają szansę doświadczać, wchodzić w role oraz matematyzować sytuacje, w których uczestniczyli.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

 

  • jak i jakie aktywności matematyczne proponować swoim uczniom, by wspierać ich  w budowaniu własnych strategii rozwiązywania zadań;
  • jak rozwijać umiejętności rachunkowe swoich uczniów;
  • co to jest "math talks" ("rozmowa o liczbach") i jak ją przeprowadzić;
  • jak organizować edukację matematyczną w grupach/parach/zespołach;
  • jakie gry matematyczne wybierać i jak organizować takie aktywności w klasie, by nie były one jedynie lekcyjną atrakcją a wartościową matematycznie sytuacją;
  • jak wspierać uczniów w umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych;
  • czy zadania tekstowe można rozwiązywać w grupach, a jeśli tak- to jak to zrobić,

 

kurs "Matematyka I klasa" jest dla Ciebie!

Zapisując się do kursu otrzymujesz: dostęp dla platformy e-learningowej, 2 webinaria tematyczne, materiały edukacyjne, warsztat stacjonarny z dr. Mirosławem Dąbrowskim (20 listopada – Warszawa*) oraz opiekę mentora/mentorki przez cały czas trwania kursu. 

 

Kurs składa się z 5 modułów (merytoryczne i organizacyjne). Czas trwania 15.11.2019 - 19.01.2020. Każda osoba, która wypełni wszystkie zadania w modułach otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

 

Cena kursu: 250 zł. Więcej informacji w załączeniu.

 

Zapisz się - FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

Wszelkich informacji na temat kursu udziela Daria Rodzik - daria.rodzik@ceo.org.pl; tel. 22 659 62 05 wew. 122.

 

Jakie metody są nam bliskie? Jak wygląda praca z uczniami. Obejrzyj matematyczny film instruktażowy, który pokazuje, w jaki sposób pracujemy w programie.

https://www.youtube.com/watch?v=kkyl22aqF1w

 

Kurs e-learningowy realizowany jest na platformie NAI. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

*nie zwracamy kosztów dojazdu na warsztat.