SUS POLECA: Materiały dydaktyczne budujące w klasie atmosferę przyjaźni


Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze scenariuszy zajęć oraz przewodnika metodologicznego opracowanych w ramach kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, które wspierają nauczycieli i nauczycielki w tworzeniu w klasie klimatu zaufania i przeciwdziałaniu dokuczaniu wśród uczniów i uczennic.
 
Materiały dydaktyczne stanowią wsparcie zarówno przy działaniach profilaktycznych, jak i reagowaniu na dokuczanie - pomagają uczniom i uczennicom zrozumieć, czym jest dokuczanie oraz jak sobie z nim radzić i przeciwdziałać temu niepokojącemu zjawisku. Materiały zostały opracowane przez ekspertów współpracujących z CEO - wykorzystują angażujące uczniów metody pracy, w tym m.in. elementy dramy.
 
Cartoon Network w ramach kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” przygotowało spot promocyjny, w którym Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak - piłkarze reprezentacji Polski - opowiadają o sile swojej przyjaźni, o wspólnym przeżywaniu sukcesów i podnoszeniu się po porażkach. Cartoon Network w ten sposób promuje zachowania koleżeńskie i zachęca w tym roku uczniów do przybijania piątki ze swoimi kumplami i zamieszczania wspólnych zdjęć z hashtagiem #Bądźkumplem. W ramach kampanii Cartoon Network zaprasza też klasy I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Kumpla”. Do wygrania są vouchery na zakup wyposażenia szkolnego oraz tablety, a zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez klasę pod opieką wychowawcy kreatywnego pomysłu na obchody „Dnia Kumpla”. 
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi  oraz ze szczegółami konkursu, które są dostępne na stronie kampanii: http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/#/dla-szkol
 
 
Zapraszamy do zapoznania się ze spotem kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”: