SUS POLECA: Zaproszenie do projektu: "Fizyka- Pasja-Społeczeństwo"


Zapraszamy do projektu "Fizyka-Pasja-Społeczeństwo" realizowanego w latach 2019-2021 przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (lider) oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (partner) dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

 

W ramach projektu, grupy uczniów i przedszkolaków (w wieku od 5 do 19 lat) z całej Polski będą mogły przyjechać na Wydział Fizyki UW, by tam wziąć udział w warsztatach eksperymentalnych lub zaprosić do swojej szkoły fizyka - pracownika naukowego UW, który wygłosi dla nich wykład lub pogadankę.

Poziom i tematyka zajęć będą dostosowane do wieku uczniów – przykładowo najmłodsi wykonają proste doświadczenia dotyczące wody, powietrza, elektryczności, światła i dźwięku. Starsi poszukają m.in. odpowiedzi na pytania: Jak to się dzieje, że lód topnieje? Jak powstają kolorowe cienie? Co przenosi energię? Jak wygląda wybuch wulkanu? Jak powstają ruchome obrazy w kinie?Dla nauczycieli powstaną materiały: scenariusze zajęć, filmy instruktażowe oraz eduskrzynki (pudełka z materiałami potrzebnymi do przeprowadzenia eksperymentów fizycznych w warunkach domowych wraz z instrukcją). Dodatkowo, uczniowie-pasjonaci fizyki w wieku 13-19 lat będą mogli wziąć udział w 5-dniowej Letniej Szkole Fizyka, a wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tą tematyką – w serii wykładów popularno-naukowych pn. „Zapytaj Fizyka” na Wydziale Fizyki UW.

 

Rekrutacja trwa do 6 marca!
Więcej informacji: https://fizyka.ceo.org.pl/