Webinar: Budowanie zespołu klasowego w czasie kryzysu COVID


Zainteresowanie naszym ostatnim webinarium pokazało nam, że zagadnienia wychowawcze są dla Was teraz naprawdę niezwykle istotne. Postanowiliśmy w związku z tym nie zwalniać tempa i zorganizować kolejne spotkanie online dla wychowawców i wychowawczyń klas. 

 

Pomyśleliśmy, że warto podczas niego pogłębić jeszcze temat budowania zespołu klasowego w czasie kryzysu związanego z koronawirusem. Chcielibyśmy przekazać Wam dobre praktyki z tego zakresu, którymi podzielą się współpracujący z CEO w programie Szkoła Ucząca Się nauczyciele i nauczycielki. 


Zapraszamy na webinarium, podczas którego poznacie sprawdzoną przez nich metodę pracy z uczniami i uczennicami „Czas w kręgu”. 

  • Metoda ta jest doskonałym sposobem budowania poczucia wspólnoty, zaufania i empatii pomiędzy uczniami.
  • Szczególnie przydatna może się ona okazać w czasie kryzysu związanego z COVID19.
  • Podczas webinarium poznacie przedstawicielki szkoły, która wykorzystuje tę metodę już od 5 lat. Dyrektorka szkoły oraz dwie nauczycielki wyjaśnią Wam, na czym polega metoda i jak wprowadzać ją po powrocie uczniów i uczennic do szkoły.
  • Spotkanie w roli gospodarza poprowadzi Danuta Sterna, ekspertka edukacyjna Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom udostępnione zostaną materiały przydatne we wprowadzeniu „Czasu kręgu” do pracy indywidualnego nauczyciela i szkoły.
  • Zainteresowani, będą mogli dalej otrzymywać pomoc w zakresie tej praktyki ze strony programu Szkoła Ucząca Się 

 

DLA KOGO

  • dla wychowawców i wychowawczyń klas, którzy we wrześniu spotkają się ze swoimi podopiecznymi po przerwie,
  • dla wychowawców i wychowawczyń klas, którzy w tym roku szkolnym obejmują opiekę nad nową klasą,
  • dla wszystkich nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych tematami wychowawczymi.


KIEDY

Webinarium odbędzie się w środę 26 sierpnia o godz. 17:00.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUMWebinarium jest zorganizowane na platformie Clickmeeting, dlatego by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja pod linkiem: rejestracja.ceo.org.pl/content/budowanie-zespolu-klasowego-w-czasie-kryzysu-covid-26082020-g17.

Webinarium będzie także transmitowane na Facebooku, w tym wydarzeniu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny niezależnie od platformy.

Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki po wydarzeniu otrzymają materiały edukacyjne związane z tematyką webinarium. Będą mogli także wygenerować zaświadczenie potwierdzające udział (będzie to możliwe na stronie https://zaswiadczenia.ceo.org.pl/)