Trenerzy SUS


Agnieszka Arkusińska

Jest z wykształcenia historykiem. Pracuje w Gimnazjum nr 2 w Zgierzu jako nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Z CEO związana od 1994 r. najpierw jako uczestniczka szkoleń w programie KOSS, potem trenerka tego programu. Od kilku lat współpracuje z CEO jako trenerka w programie Szkoły Uczącej Się.

agnieszka.arkusinska@ceo.org.pl

Marzanna Boć-Ochyra

Nauczycielka matematyki i fizyki w gimnazjum. Od siedmiu lat dyrektor Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim w malowniczej dolinie Noteci. Jej współpraca z CEO rozpoczęła się od „Szkoły Marzeń”. Jest trenerką SUS, mentoruje w kursach internetowych. Lubi wyzwania, podróże, w każdej wolnej chwili słucha Gregorian i Enya.

marzanna.boc-ochyra@ceo.org.pl

Ewa Borgosz

Przez wiele lat uczyła języka niemieckiego i rosyjskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Założycielka i wieloletnia dyrektorka jednej z pierwszych szkół niepublicznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Od 15 lat współpracuje z CEO jako trenerka i edukatorka. Prowadziła warsztaty dla nauczycieli na Białorusi, w Łotwie i na Ukrainie. Autorka wielu szkoleń dla nauczycieli. Jej pasją są podróże na wschód dalszy i bliższy (Gruzja, Ukraina, Indie i dalej). Zajmuje się ceramiką, toczeniem na kole i wyrobem biżuterii z ceramiki. Lubi kino.

ewa.borgosz@ceo.org.pl

Agnieszka Borowiecka

Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół w Kłomnicach. Przygodę ze Szkołą Uczącą Się rozpoczęła, gdy w 2004 roku jej szkoła weszła do programu. Obecnie trenerka Szkoły Uczącej Się. Agnieszka jest również instruktorem harcerskim, prowadzi drużynę harcerską „Płomień”. Praca na tym polu daje jej wiele satysfakcji i radości.

agnieszka.borowiecka@ceo.org.pl

Małgorzata Borowska-Leszczyszyn

Nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej w Lubieszewie od 22 lat. Od zawsze opiekuje się samorządem szkolnym, prowadzi zajęcia teatralne oraz szkolny DKF. Z CEO współpracuje od 2008 roku – najpierw jako uczestniczka kursu internetowego z zakresu oceniania kształtującego, potem programu RUN. Obecnie jej szkoła bierze udział w projekcie Laboratoria Praktyki Edukacyjnej, a Małgorzata lideruje zespołowi nauczycieli. W wolnym czasie czyta biografie ciekawych ludzi i podróżuje szlakami polskich filmów.

malgorzata.borowska-leszczyszyn@ceo.org.pl

    

Dorota Chabelska-Kubat

Nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Godzieszach Wielkich, oligofrenopedagog i terapeutka. Trenerka i mentorka w Szkole Uczącej Się i Aktywnej Edukacji. Entuzjastka Oceniania Kształtującego, które wykorzystuje w swojej pracy zawodowej. Interesuje się innowacjami dydaktycznymi oraz literaturą współczesną.

dorota.chabelska-kubat@ceo.org.pl

 

Wioletta Chodkowska

Od wielu lat pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie, w której jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pełniła rolę liderki oraz wchodziła w skład zespołu zarządzającego szkołą.  Uważa, że podstawą procesu uczenia się są relacje. Z CEO współpracuje od 2014 roku, ponieważ tu spotyka ludzi, którzy ją inspirują. Jest trenerką i mentorką w programie Szkoła Ucząca Się. Uwielbia podróże, sztukę, aktywny wypoczynek oraz biesiadowanie w dobrym towarzystwie. Kocha życie i Warmię.

wioletta.chodkowskat@ceo.org.pl

Aleksandra Cupok

Nauczycielka zajęć komputerowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Współpracuje z CEO, jako trenerka i kierowniczka kursów internetowych w ramach programu Szkoła Ucząca Się (działania Całościowy Rozwój Szkoły oraz Laboratoria Praktyki Nauczycielskiej).

aleksandra.cupok@ceo.org.pl

Marzenna Dąbrowska

Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie stosująca w swojej praktyce OK. Jak sama twierdzi, praca z uczniami daje jej wiele satysfakcji, a spotkania z ciekawymi ludźmi inspirują do podejmowania nowych wyzwań. Z CEO związana od 2007 roku w ramach programów realizowanych przez szkołę: SUS, Szkoła Myślenia, Sieci Szkół, AE, RUN, a obecnie jako trenerka Szkoły Uczącej Się. Lubi wypoczywać poza miastem czytając książki lub fotografując przyrodę.

marzenna.dabrowska@ceo.org.pl

Lidia Drop

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i zajęć komputerowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy. Aktywnie wykorzystuje elementy OK w edukacji najmłodszych. Swoją przygodę z CEO rozpoczęła od programu „Szkoła z klasą”. Początkowo jako uczestnik, później również jako mentor. Od 2012 r. trener i mentor w programie Aktywna Edukacja, obecnie także w programie SUS. W wolnym czasie lubi szukać wytchnienia w ogrodzie, projektując kolejne zmiany lub jeździć na rowerze.

lidia.drop@ceo.org.pl

Elżbieta Elmrych

Z wykształcenia jest chemikiem, z zawodu nauczycielką przyrody. Od 21 lat dyrektorka Szkoły Podstawowej w Lubieszewie, absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Z CEO współpracuje od 2008 r. - najpierw jako uczestniczka szkoleń razem z nauczycielami zarządzanej przez siebie szkoły, a obecnie jako trenerka Szkoły Uczącej Się. Lubi wędrówki po górskich szlakach, dobre książki i muzykę.

elzbieta.elmrych@ceo.org.pl

   

Justyna Franczak

Nauczycielka biologii od początku swojej drogi edukacyjnej związana z katowickim Gimnazjum nr 1 im. Wojciecha Korfantego. Dziś wciąż z radością uczy biologii i jest wicedyrektorką Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach. Swoją współpracę z CEO rozpoczęła w 2000 roku jako trenerka programu Szkoła Ucząca Się. Dziś także asystentka szkół, moderatorka kursów internetowych. Pracuje w zespole merytorycznym propagującym wdrażanie OK zeszytu do szkół. Kocha podróże, lubi poznawać ludzi i historię odwiedzanych miejsc, smakować regionalne potrawy, poznawać tradycje, czuć przyrodę wszystkimi zmysłami.

justyna.franczak@ceo.org.pl

Agnieszka Hliwa

Od 2005 roku nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Prowadzi grupę teatralną dla młodzieży licealnej. Współpracuje z MNODN Kangur oraz z KIRE. Z CEO związana jest pasją nauczania od 2012 r. W obszarze jej zainteresowań zawodowych pozostaje praca z młodzieżą metodą map myślowych oraz metodą pytań. Kocha teatr i fotografię, zatraca się w literaturze pięknej i pięknych dźwiękach. Lubi góry. Mama Jana i Gustawa. 

agnieszka.hliwa@ceo.org.pl

   

Marta Hołub

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, a od 10 lat dyrektorka jednej z wrocławskich szkół. Absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Z CEO współpracuje od 2012 roku jako dyrektor konsultant i trener. Uważa, że podstawą uczenia się w szkole są dobre relacje. Wolny czas spędza na spacerach z psami albo eksperymentując w kuchni. 

marta.holub@ceo.org.pl

Joanna Hytroś

Uczy języka polskiego w Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach. Lubi poznawać nowe miejsca, czytać książki i słuchać muzyki poważnej. Znajduje przyjemność w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy na temat sztuki. Od  2005 roku współpracuje z CEO - jest  mentorką w kursach internetowych N@I i prowadzi szkolenia, m.in. w ramach Warsztatów Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych.

joanna.hytros@ceo.org.pl

Izabela Jaskółka-Turek

Pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie jako pedagog szkolny. Prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, niepełnosprawnych, dyslektycznych i agresywnych. Współpracę z CEO rozpoczęła w 2001 roku, gdy jej szkoła uczestniczyła w programie Szkoła Ucząca Się. Dziś prowadzi szkolenia oraz mentoruje w kursach internetowych. Lubi poznawać nowych ludzi, czytać reportaże i oglądać horrory. Odpoczywa słuchając muzyki i pracując na działce. Jej pasją są podróże - te małe i te duże.

izabela.turek@ceo.org.pl

  

Beata Kacprowicz

Od 30 lat nauczycielka historii, od 20 lat dyrektorka szkoły, od 25 lat związana z CEO, najpierw jako słuchaczka szkolenia KOSS, następnie jako dyrektorka szkoły w Klubie SUS, obecnie jako trenerka SUS.Bardzo lubię wyzwania, pracę z uczniami, kocham zwierzęta, jestem niepoprawną optymistką. Moje motto: "Jeśli sama nie sprawdzę, nie mogę powiedzieć czy coś jest do zrobienia, czy wyrzucenia".

beata.kacprowicz@ceo.org.pl

Agnieszka Karlak

Polonistka w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, lektorka języka polskiego dla obcokrajowców, opiekunka, a zarazem najwierniejsza fanka koła teatralnego. W CEO trenerka i mentor w programach Aktywna Edukacja oraz Szkoła Ucząca Się. Lubi ludzi, wyzwania i podróże.

agnieszka.karlak@ceo.org.pl

Irena Karolczyk-Warcok

Nauczycielka języka polskiego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 STO w Szczecinie. Z CEO współpracuje od 2004 roku. Trenerka Szkoły Uczącej Się oraz mentorka kursów internetowych: Lider OK, Dobra lekcja z OK, Aktywna edukacja, Media, włącz się. Lubi dobre książki, pasjonujące filmy o życiu, wędrówki bliskie i dalekie.

irena.warcok@ceo.org.pl

Anna Kępińska

Uczy języka polskiego w SP 30 w Lublinie, jej szkoła należy do Klubu SUS i bierze udział w programie Laboratoria Praktyki Edukacyjnej. Z CEO współpracuje od 2005 r., początkowo jako uczestniczka szkoleń i kursów internetowych, od kilku lat jako trenerka prowadząca warsztaty, mentorka i kierowniczka kursów internetowych.

anna.kepinska@ceo.org.pl

 

Joanna Kostrzewa

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego i języka angielskiego w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie. Ze szkołą związana od 15 lat, z CEO współpracuje od 2013 roku, najpierw jako mentor i trener w programie Aktywna edukacja, obecnie jako mentor kursów internetowych NAI i trener SUS. Jako entuzjastka zmian w edukacji, oceniania kształtującego i celowego użycia TIK stara się, aby przekazywać wiedzę w ciekawy sposób i motywować uczniów do samodzielnych poszukiwań.

joanna.kostrzewa@ceo.org.pl

Ewa Kurek

Polonistka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie (piękny Beskid Mały…). Z CEO współpracuje od 2004 roku, obecnie prowadzi Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych, mentoruje też w kursach internetowych. Od lat na swoich lekcjach stosuje elementy OK. Dla niej OK to wyzwanie, pasja, spełnienie nauczycielskie. Chętnie podróżuje daleko i całkiem blisko, zawsze ma pod ręką dobrą książkę, wytrawne wino i muzykę (jazz). Nieustannie odkrywa ludzi i ich losy, zgłębia szeroko pojętą kulturę żydowską oraz szuka jej śladów, zwłaszcza w muzyce.

ewa.kurek@ceo.org.pl

Paulina Kuźmo-Biwan

Nauczycielka języka angielskiego w Katolickim Gimnazjum w Szczecinie. W latach 2006-2008 ambasadorka programu eTwinning w województwie zachodniopomorskim. Od 2006 roku trenerka kursów internetowych dla nauczycieli w FRSE. Zwolenniczka blended learning i efektywnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Z CEO związana od 2012 roku. Obecnie trenerka SUS i mentorka kursu internetowego Ocenianie kształtujące. Ceni samodzielność i decyzyjność uczniowską, a w dydaktyce przeciwstawia się idei „sztuka dla sztuki”.

paulina.kuzmo-biwan@ceo.org.pl

Małgorzata Kwapisz

Wieloletnia nauczycielka języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Doświadczona dyrektorka szkoły, egzaminatorka oraz ekspertka w awansie zawodowym. Absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Współpracę z CEO rozpoczęła w 2002 roku od programu „Szkoła z klasą”. Trenerka Aktywnej Edukacji i Oceniania Kształtującego. Jej szczególne zainteresowania  związane są  z coachingiem a zwłaszcza tym opartym na  empatycznym porozumieniu bez przemocy. Postrzega go  jako metodę wspierającą  rozwój człowieka i pozwalającą osiąganie równowagi w życiu. Wierna hasłu „ruch to mądrość” aktywnie spędza wolny  czas. Kocha nordic walking, góry, morze i ludzi..

malgorzata.kwapisz@ceo.org.pl

Indira Lachowicz

Jest z wykształcenia socjolożką, skończyła studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz zarządzania w oświacie. Pracuje w Gimnazjum nr 15 w Warszawie. W szkole prowadzi przedsiębiorstwo z uczniami i klub wolontariusza. Z CEO współpracuje od wielu lat. Jest dyplomowanym trenerem CEO, obecnie głównie w programie Szkoły Uczącej Się. W wolnej chwili lubi czytać dobre książki.

indira.lachowicz@ceo.org.pl

Gabriela Ledachowicz

Pracuje w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Poznaniu. Stara się przekonać swoich uczniów, że matematyka może być łatwą, ciekawą i przydatną dziedziną. Prowadzi także zajęcia z Systemów Baz Danych. Z CEO współpracuje od 2005 roku, prowadząc szkolenia dla rad pedagogicznych oraz moderując w kursach internetowych. W czasie wolnym najchętniej czyta książki, spotyka się z przyjaciółmi, tańczy, jeździ na rowerze lub wędruje po górach.

gabriela.ledachowicz@ceo.org.pl

Agata Ligęza

Nauczycielka historii i wos w Gimnazjum w Wojkowicach. Z CEO związana od 1999 roku. Najpierw jako opiekunka uczniów w projektach młodzieżowych i uczestnik szkoleń, a od 2004 r. współpracuje z CEO jako mentorka i kierowniczka kursów N@I oraz trenerka. Prowadzi szkolenia rad pedagogicznych w programach OK SUS oraz Warsztaty Szkoły Uczącej Się. Lubi dobrą książkę, podróże i ogród.

agata.ligeza@ceo.org.pl

Urszula Małek

Z wykształcenia politolog, z zamiłowania i z zawodu nauczycielka wiedzy o społeczeństwie. Obecnie uczy w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku, gdzie w praktyce stosuje metodę projektu i ocenianie kształtujące. Współpracuje z CEO w wielu programach m.in. "Młodych Przedsiębiorczych", "Filmotece Szkolnej", "Śladach Przeszłości", ale również przygotowuje materiały dotyczące wiedzy o społeczeństwie dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczka i mentorka w kursach N@I. Na co dzień miłośnik dobrego kina, dobrej książki, podróżowania i fotografii. 

urszula.malek@ceo.org.pl

Ewa Mazepa

Z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka fizyki. Kiedyś w szkole podstawowej, obecnie w liceum. Z CEO związana od blisko dziesięciu lat, początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, obecnie mentorka w kursach i trenerka Szkoły Uczącej Się. Współpracuje z CEO również w Akademii Uczniowskiej. W wolnym czasie miłośniczka wszelkiej „działalności ogrodowej”, dobrych książek i wędrówek po Bieszczadach.

ewa.mazepa@ceo.org.pl

Ewa Mazur

Nauczycielka języka polskiego i terapii pedagogicznej w Gimnazjum w Jerzmankach. Z ramienia CEO moderuje kursy internetowe, prowadzi też Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych. Nauczanie jest jej pasją. - Bardzo lubię uczyć - podkreśla Ewa. Interesuje się psychologią stosunków międzyludzkich.

ewa.mazur@ceo.org.pl

Hanna Mąka

Nauczycielka matematyki VIII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Z CEO współpracuje od 2004 roku - początkowo jako uczestnik szkoleń i kursów internetowych, obecnie również jako mentor oraz trener prowadzący Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych. Od wielu lat stosuje elementy OK w praktyce szkolnej. - Zadaniem oceniania jest m.in. wskazywanie, w jaki sposób się uczyć - twierdzi - a tego uczy OK. Uwielbia wypoczynek poza miastem, a w wolnej chwili dobrą książkę.

hanna.maka@ceo.org.pl

Monika Michaluk

Z wykształcenia polonistka i terapeutka pedagogiczna. Pracuje w Publicznym Gimnazjum w Dubinach jako nauczyciel języka polskiego. Z CEO współpracuje około 5 lat - nigdy nie potrafi określić dokładnie początku tej niespodziewanej odmiany w jej życiu...  W życiu prywatnym ceni wartościowe spotkania, inspirujących przyjaciół, dobre książki i niezbadane wciąż do końca obszary Skandynawii.

monika.michaluk@ceo.org.pl

Katarzyna Młodożeniec

W szkole przy tablicy pracuje 22. rok. Nauczycielką została z przypadku, ale dzisiaj nie wyobraża sobie siebie w innej roli. Była dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Warszawie, pracowała też jako pedagog, przez 9 lat uczyła historii i rosyjskiego. Obecnie pracuje jako nauczycielka kształcenia zintegrowanego. Kolekcjonuje muzykę filmową i stare filmy (włącznie z kinem niemym). 

katarzyna.mlodozeniec@ceo.org.pl

Mirosława Motyka

Nauczyciel dyplomowany, polonistka w Zespole Szkół nr 3 w  Rybniku. Z CEO związana od 2000 roku, najpierw jako szkoląca się̨ razem z nauczycielami swojego gimnazjum w ramach programu Szkoła Ucząca Się, obecnie trenerka w tym programie, mentor i kierownik w kursach internetowych. W pracy nauczyciela ceni sobie ocenianie kształtujące i metodę projektu. Lubi czytać książki, kocha kino i podróże do ciepłych krajów.

miroslawa.motyka@ceo.org.pl

Ewa Nawrocka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej (jedno z hobby ;) ) w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Z CEO związana od 2006 r. m.in. jako uczestniczka i mentorka kursów internetowych, od 2012 r. mentorka i trenerka w programie Aktywnej Edukacji, od 2014 r. trenerka Szkoły Uczącej Się. Lubi góry (kolejna pasja), książki m.in. o tematyce historycznej, psychologicznej i… nowe wyzwania.

ewa.nawrocka@ceo.org.pl

Katarzyna Olejnik

Nauczycielka języka polskiego, przez kilkanaście lat pracowała w liceum ogólnokształcącym, od 2010 r. uczy w lubelskiej Szkole Podstawowej "Paderewski", której jest także dyrektorką. Jej kontakt z CEO rozpoczął się w 2005 r. od uczestnictwa w szkoleniu internetowym na temat oceniania kształtującego i od sprawdzenia w praktyce, że to naprawdę działa. Obecnie jako trener Szkoły Uczącej Się prowadzi szkolenia z OK, współpracuje przy tworzeniu kursów w N@I, jest także zaangażowana w program Aktywna Edukacja. Uwielbia góry (najbardziej Bieszczady jesienią), eksperymentowanie w kuchni, a najbardziej - mądre i ciepłe rozmowy z ważnymi dla niej ludźmi.

katarzyna.olejnik-nowak@ceo.org.pl

Inga Opas

Jest polonistką, uczy w Szkole Podstawowej w Racocie. Z CEO współpracuje od 2005 roku, jest mentorką i kierowniczką kursu internetowego, prowadzi szkolenia z OK. Lubi rozmawiać z ludźmi, kocha dobrą książkę, uwielbia górskie wędrówki.

inga.opas@ceo.org.pl

Małgorzata Osińska

Z wykształcenia jest historykiem, pracowała jako nauczycielka historii i WOS-u w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum "Dwójka" w Warszawie. Z CEO współpracuje od 1994 roku w różnych programach, ostatnio głównie w programie Szkoła Ucząca Się. Lubi, jak mówi, wiele różnych rzeczy miłych dla ducha, na przykład spotkania z przyjaciółmi, dobre książki, filmy, teatr, a dla ciała narty, rower, pływanie i dobre jedzonko.

malgorzata.osinska@ceo.org.pl

Małgorzata Ostrowska

Nauczycielka biologii i wf w gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącym. Współpracuje z CEO jako kierownik i mentor kursów internetowych. Jest trenerem Szkoły Uczącej Się. Zainteresowań ma wiele i różnych, ale najbardziej interesuje ją psychologia, a największe odprężenie daje aktywność ruchowa: narty, pływanie, siatkówka, jogging, turystyka górska.

malgorzata.ostrowska@ceo.org.pl

Jacek Pasierb

Pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie. Uczy historii w szkole podstawowej i w gimnazjum. Prowadzi z uczniami Trening Zastępowania Agresji (ART). Czyta sporo polskiej fantastyki. Latem zwiedza ciekawe zakątki Polski i jako ratownik strzeże znanych i mniej znanych akwenów wodnych. Absolutny fan muzyki rockowej. Z upodobaniem jeździ na koncerty – np. Marillion czy Iron Maiden. Frapuje go rock nawet… norweski! Czyta czeską poezję i prozę Josefa Skroveckego.

jacek.pasierb@ceo.org.pl

Jarosław Pietrzak

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Początki współpracy z CEO przypadają na rok 1995. W pierwszych latach były to programy edukacyjne: edukacja obywatelska i konstytucyjna, debaty konstytucyjne, symulacje sądowe. Trener w programie Szkoła Ucząca Się, prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych i dyrektorów, kierownik i mentor kursów internetowych. Lubi aktywny wypoczynek na łonie natury. Namiętnie grywa w siatkówkę. Jarka cieszy dobry film, a zwłaszcza te z Jackiem Nicholsonem.

jarek.pietrzak@ceo.org.pl

Dorota Pintal

Nauczycielka chemii w Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Dyrektorka Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Z CEO związana od 2010 roku, początkowo jako słuchaczka studiów podyplomowych dla Liderów Oświaty, następnie trenerka w programie Aktywna Edukacja i mentorka w kursach NAI.  Od wielu lat, w swojej pracy z uczniami, stosuje ocenianie kształtujące. Stara się nim zarażać innych nauczycieli. Zwolenniczka nowoczesnych technologii, które z powodzeniem wykorzystuje w zarządzaniu szkołą. A prywatnie … mieszka w Szczebrzeszynie, w którym chrząszcz brzmi w trzcinie.

dorota.pintal@ceo.org.pl

Laura Piotrowska

Nauczycielka dyplomowana historii i wos, w gimnazjum. Od 2000 roku trenerka programu Szkoła Ucząca Się. Od kilku lat pracuje także w programie  Nadzór Pedagogiczny - System Ewaluacji Oświaty (NPSEO) realizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. W czasie poza-szkoleniowym uprawia sporty: kajaki w lecie, narty w zimie, a całorocznie jogę i nordic walking. Uwielbia jeziora w północno - zachodniej Polsce, sale kinowe i czytanie książek w czasie podróży pociągami. W chwilach wolnych przygotowuje wegetariańskie dania.

laura.piotrowska@ceo.org.pl

Barbara Rakicka

Jak na biologa przystało, uwielbia sadzić i hodować rośliny. Nie wyobraża sobie wakacji bez tygodnia spływu kajakowego. Zafascynowana jest żeglowaniem - fascynuje ją piękno żagli, atmosfera marin, ciekawi ludzie i świat widziany z innej perspektywy. Uwielbia wędrówki, najlepiej codziennie dalej, lubi fotografować. A kiedy jest w domu, słucha muzyki z całego świata, czyta i... planuje następne wakacje. Na co dzień po prostu uczy przyrody i biologii w Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum STO w Szczecinie. Z CEO współpracuje od 2005 roku.

barbara.rakicka@ceo.org.pl

Ewa Robak

Ukończyła filologię rosyjską i filologię polską. Pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie (Zielona Góra) jako nauczyciel języka polskiego. Z sukcesem stosuje ocenianie kształtujące w pracy z uczniami, zarażając do tej metody innych nauczycieli. Prowadzi grupę teatralną „Sowizdrzałki”. Z CEO współpracuje od 5 lat, najpierw jako uczestniczka kursu internetowego, obecnie jako trener Aktywnej Edukacji, mentor N@I oraz trener w programie Szkoły Uczącej Się. W życiu prywatnym ceni dobrą książkę, wycieczki rowerowe, wypoczynek na wsi oraz podróże po Bałkanach.

ewa.robak@ceo.org.pl

Mirosława Rokicka

Nauczycielka biologii i przyrody. Z CEO współpracuje od 2008 roku jako trener, kierownik i mentor w kursach internetowych. Zajmuje się głównie wdrażaniem strategii oceniania kształtującego i praktykami współpracy nauczycieli nad podnoszeniem jakości swojego nauczania. Bardzo ceni kontakty z ludźmi. O każdej porze roku kocha górskie wędrówki, a latem jazdę na rowerze. Jest też fanką psów, zwłaszcza dużych.

miroslawa.rokicka@ceo.org.pl

Sabina Rybakowska

Z wykształcenia polonistka i nauczycielka sztuki w szkole podstawowej i gimnazjum, od dwunastu lat dyrektorka Zespołu Szkół w Benicach w Wielkopolsce; absolwentka Studiów Podyplomowych dla Liderów Oświaty. Współpracuje z CEO jako trenerka Szkoły Uczącej Się i mentorka kursów internetowych. W wolnym czasie biega, podróżuje, zajmuje się ogrodem.

sabina.rybakowska@ceo.org.pl

   

Janusz Samarow

Wieloletni dyrektor szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego, gimnazjum. Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, historii i podstaw przedsiębiorczości. Nauczyciel akademicki i trener specjalizujący się w zagadnieniach prawa oświatowego. Przez dziesięć lat pracował w kuratorium oświaty jako wizytator, dyrektor wydziału, wicekurator. Autor analiz i audytów związanych z budowaniem strategii rozwoju oświaty. Koordynator projektów europejskich i rządowych w obszarze edukacji. W wolnych chwilach gotuje i podróżuje. W dobie Internetu nadal uwielbia zapach farby drukarskiej na kartach dobrej literatury.

janusz.samarow@ceo.org.pl

Iwona Socha

Nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku. Z CEO związana najpierw jako uczestnik szkoleń, obecnie jako trener Szkoły Uczącej Się i moderator kursów internetowych OK. Iwona twierdzi, że lubi robić wszystko, co nie jest prasowaniem!

iwona.socha@ceo.org.pl

Joanna Soćko

Przez 11 lat nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, obecnie pracuje w Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie, współpracuje z CEO jako trenerka w programie Szkoła Ucząca Się, Szkoła z Klasą oraz innych programach młodzieżowych CEO. Lubi podróże, dobrą książkę oraz kawę w towarzystwie przyjaciół :)

joanna.socko@ceo.org.pl

Anna Staszak

Nauczyciel dyplomowany, z wykształcenia rusycysta i germanista. Pracuje w Publicznym Gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie uczy języka niemieckiego. Z CEO współpracuje od roku 2005. Jest trenerką i mentorką kursu internetowego. Prowadzi szkolenia z oceniania kształtującego. Jej pasje to podróże, zwłaszcza w ciepłe kraje i w góry. Lubi jeździć na rowerze, pływać i troszczyć się o rośliny w swoim ogródku.

anna.staszak@ceo.org.pl

Zofia Steć

Nauczyciel przyrody oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Z CEO współpracuje od 2003 roku, najpierw jako uczestnik różnych programów, a teraz jako trener. Lubi: prace w ogródku, książki biograficzne i Stare Miasta w starych miastach. Jej dewiza - uśmiech.

zofia.stec@ceo.org.pl

  

Danuta Sterna

Z wykształcenia matematyczka, wykładowca na Politechnice Warszawskiej, nauczycielka matematyki w liceach w Warszawie, dyrektorka liceum. Od 2000 roku współpracuje  z Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się. Kieruje zespołem prowadzącym warsztaty dla nauczycieli z całej Polski, jest szefową zespołu ekspertów SUS i trenerką SUS. Specjalizuje się w ocenianiu kształtującym. Autorka programów dla szkół i nauczycieli, książek: „Ocenianie kształtujące w praktyce”, "Uczę w klasach młodszych"  i „Uczę (się) w szkole”. Prowadzi serwis internetowy poświęcony ocenianiu kształtującemu. W wolnych od oceniania kształtującego chwilach zajmuje się ceramiką i rysowaniem. 

danuta.sterna@ceo.org.pl

Janina Stojak

Z wykształcenia jest politolożką, z zawodu nauczycielką. Z CEO współpracowała najpierw jako nauczycielka, realizując z uczniami projekty młodzieżowe. Od 1999 roku rozpoczęła pracę trenerki w programie Szkoły Uczącej Się. Od 2005 roku pracuje w CEO w charakterze kierownika merytorycznego N@I. Jej motto to słowa Kartezjusza: "Wystarczy polubić swoją pracę i do końca życia nie trzeba pracować". Lubi czytać, żeglować, jeździć na nartach, chodzić po górach.

janina.stojak@ceo.org.pl

Michał Szczepanik

Nauczyciel biologii i edukacji dla bezpieczeństwa. Początki współpracy z CEO przypadają na rok 2007. W pierwszych latach były to programy: Edukacja z Internetem, Aktywni z natury i N@I, potem Akademia Uczniowska, Aktywna Edukacja, Szkoła Ucząca Się, programy edukacji globalnej. Obecnie z CEO współpracuje jako trener SUS, mentor i kierownik kursów internetowych. Lubi aktywny wypoczynek, dobre książki i trudne filmy.

michal.szczepanik@ceo.org.pl

Monika Szufnarowska

Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Puszczykowie oraz dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Leśna Rodzinka” w Czempiniu, wykładowca WSNHiD w Poznaniu. Z CEO współpracuje od 2006 roku. W 2011 r. obroniła doktorat z oceniania kształtującego w edukacji polonistycznej na III i IV etapie edukacyjnym. Autorka licznych publikacji na temat oceniania wspierającego rozwój ucznia. Fascynację OK przenosi nie tylko na kontakt z uczniem, ale także na pracę z gronem pedagogicznym. Prywatnie mama czworga wspaniałych dzieci, entuzjastka piłki siatkowej w męskim wykonaniu oraz wielbicielka Beksińskiego.

monika.szufnarowska@ceo.org.pl

Tomasz Szwed

Matematyk w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Przez siedem lat pracował jako doradca metodyczny nauczycieli matematyki WOM Opole. Jest edukatorem, egzaminatorem maturalnym i ekspertem komisji ds. awansu. Z CEO związany od 2006 r. Jest mentorem kursów internetowych N@I. Szkoli rady pedagogiczne w zakresie ewaluacji, projektu i EWD. Lubi góry, nordic walking i dobrą muzykę.

tomasz.szwed@ceo.org.pl

Barbara Uniwersał

Przez wiele lat nauczycielka matematyki na różnych etapach edukacyjnych. Z CEO związana początkowo jako uczestniczka pierwszego kursu internetowego w roku 2002/2003, następnie jako trenerka programu Szkoły Uczącej Się, mentorka w kursach internetowych, trenerka w programie Akademia Uczniowska. W wolnych chwilach oddaje się wspinaczce i nartom.

barbara.uniwersal@ceo.org.pl

  

Joanna Walczak

Nauczycielka matematyki w liceum oraz technikum. Od 2007 r. dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. Jej współpraca z CEO rozpoczęła się od Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Jest trenerką SUS, dyrektorką konsultantką, asystentką szkół, mentoruje w kursach internetowych. Lubi podróże i dobrą książkę.

joanna.walczak@ceo.org.pl

Edyta Wąsik

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie. Z CEO od 2010 roku. Początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, później jako trenerka w programie Aktywna Edukacja. Obecnie pracuje jako trenerka również  w innych programach CEO, w tym w Szkole Uczącej Się. Wolną chwilę najchętniej spędza z książką, najlepiej, gdy jest to kryminał.

edyta.wasik@ceo.org.pl

Katarzyna Wejnert

Pracuje w Gimnazjum w Nowym Dworze, które ma "certyfikat "Szkola Ucząca Się",  jako historyk, nauczyciel wos-u i etyki. Od 2008 roku mentorka w kursach NAI poświęconych ocenianiu kształtującemu. Swoją przygodę trenerską rozpoczęła od pracy w programie Aktywna Edukacja. Entuzjastka oceniania kształtującego, które stosuje w swojej pracy od 2006 roku (po ukończeniu kursów NAI). Bardzo lubi dobrą książkę, film i siatkówkę (niestety tylko jako kibic).

katarzyna.wejnert@ceo.org.pl

Agnieszka Wenda

Nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Od zawsze wiedziała, że chce uczyć dzieci i od ukończenia studiów realizuje to marzenie. Jej pasją jest teatr, który propaguje wśród młodzieży prowadząc grupę teatralną. Bardzo ważna jest dla niej praca z dziećmi niepełnosprawnymi – od lat jest w swojej szkole wychowawcą klas integracyjnych. Lubi urozmaicać swoje lekcje wykorzystując technologie informacyjno - komunikacyjne. Współpracuje z CEO od 2009, najpierw jako uczestnik kursów, później jako mentor i trener. Jak mówi  - OK pomaga jej stawać się bardziej świadomym nauczycielem, a uczniom wskazuje cel, dla którego warto się uczyć.

agnieszka.wenda@ceo.org.pl

Barbara Wojtaś

Z wykształcenia polonistka, skończyła studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze, doradztwa do spraw kształcenie i rozwoju zasobów ludzkich oraz zarządzania w oświacie. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie, jest doradcą metodycznym. Z CEO od 2010 roku. Początkowo jako uczestniczka kursów N@I, później jako trenerka i mentorka w programie Aktywna Edukacja. Obecnie pracuje również w Szkole Uczącej Się. W wolnej chwili robi biżuterię oraz czyta, najczęściej książki sensacyjne i kryminały.

barbara.wojtas@ceo.org.pl

Agnieszka Zagdańska

Z zawodu i z zamiłowania nauczycielka języka niemieckiego. Z CEO współpracuje od 2008 roku, początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, szkolna liderka Szkoły Uczącej Się oraz koordynatorka programu Szkoła Myślenia i Szkoła z klasą 2.0. Jako trenerka i mentorka kursów internetowych pracuje od 2010 roku. Lubi dobrą książkę, film, teatr i gotowanie.

agnieszka.zagdanska@ceo.org.pl

Halina Zając

Nauczycielka matematyki w Katolickim Liceum i Gimnazjum Przymierza Rodzin w Garwolinie. Swoją przygodę z CEO rozpoczynała od udziału w kursie internetowym "Jak analizować wyniki egzaminów zewnętrznych". Obecnie pracuje jako trener Szkoły Uczącej Się. W wolnym czasie ceni dobrą książkę, dobrą herbatę, jazdę na rowerze i turystykę.

halina.zajac@ceo.org.pl

Edyta Ziemba

Uczy języka niemieckiego i zajęć technicznych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. Ceni sobie bardzo pracę z ludźmi w każdym wieku. Przygodę z CEO rozpoczęła w 2008 r. jako uczestniczka konferencji. Od kilku lat stosuje ocenianie kształtujące w swojej pracy. Obecnie jest trenerem w Szkole Uczącej Się oraz w Aktywnej Edukacji. Uwielbia czytanie oraz pogaduchy z koleżankami.  

edyta.ziemba@ceo.org.pl