Wiwat! 24 szkoły nauczyły się na blachę


Już niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny, zanim jednak wkroczymy w wir nowych obowiązków chcielibyśmy podsumować i przedstawić sukcesy szkół w roku już zakończonym.
Od września 2010 r. do października 2011 r. 24 szkoły z całej Polski otrzymało tytuł Szkoły uczącej się.
 
Paneliści goszczący w szkołach, które ubiegały się o tytuł, docenili kilkuletnie działania i trud włożony w realizację celów zgodnie z procedurą SUS i jednogłośnie zadecydowali w każdej ze szkół o przyznaniu jej „blachy”.
 
Oto kilka liczb i informacji związanych z ubiegłorocznymi panelami:
  • w 17 szkołach panel odbył się po raz pierwszy, witamy wśród szkół utytułowanych!
  • 6 szkół otrzymało tytuł już po raz drugi, zaś 1 została Liderem Szkół uczących się, czyli przystąpiła do panelu po raz trzeci
  • najwięcej paneli odbyło się w dwu położpnych blisko siebie miastach: 3 w Tychach i 3 w Będzinie
  • „najgorętszymi” miesiącami panelowymi był październik oraz czerwiec, kiedy odbyły się cztery panele
  • zaś „najgorętszym” dniem był 15 kwietnia, kiedy panele koleżeńskie odbywały się jednocześnie w 3 szkołach: w Tychach, Będzinie, Gdańsku.
 
W roku szkolnym 2010/2011 zostały utytułowane następujące szkoły:
  1. Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu
  3. Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie
  4. Zespół Szkół nr 3 im. Jana i Hieronima Małeckich w Ełku
  5. Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Witnicy
  6. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach
  7. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie
  8. Gimnazjum nr 16 im. Andrzeja Waligórskiego we Wrocławiu
  9. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie Szczecińskim
  10. Szkoła Podstawowa nr 285 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie
  11. Szkoła Podstawowa nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie
  12. Liceum Ogólnokształcące Nr I im.Jana Bażyńskiego w Ostródzie
  13. Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie
  14. Szkoła Podstawowa nr 8 w Będzinie
  15. Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie
  16. Szkoła Podstawowa nr 76 im. Jarosława Dąbrowskiego w Gdańsku
  17. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach
  18. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu
  19. Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku
  20. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzelcach Opolskich
  21. Gimnazjum nr 4 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach
  22. Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
  23. Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie
  24. Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu
Gorąco zachęcamy do przeczytania relacji z paneli koleżeńskich, które odbyły się w tych szkołach.
 
Wszystkim Szkołom uczącym się serdecznie gratulujemy i doceniamy wysiłek oraz zaangażowanie , które włożyły w uzyskanie tytułu. Życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów!