W październiku byliśmy razem!

 • Szkoła ucząca się

Wymień 5 słów lub wyrażeń, które kojarzą Ci się z październikiem. Może to będzie: jesień, kolorowe liście, ciepła herbata z cytryną, kocyk, książka?
Teraz zobacz czy pasują do nich takie słowa, jak: spotkania, energia, ludzie, inspiracje, świętowanie. Tak właśnie najkrócej można opisać październik w Szkole uczącej się. Dodajmy jeszcze słowo: intensywnie i mamy całą paletę kolorów i wydarzeń, która miała miejsce w minionym miesiącu.

Po trzech eventach dla nauczycielek, nauczycieli, trenerów i liderek, które odbyły się w ramach trzech różnych działań programowych – mamy poczucie, że razem możemy wiele zmienić. Siła i rozwój tkwi w ludziach, ale aby do tego doszło należy zapewnić odpowiednie warunki – do spotkania, rozmowy i uczenia się. Mamy już w tym pewne doświadczenie.

Po pierwsze - kadra trenerska

Trenerzy Szkoły uczącej się, niczym lekarze pierwszego kontaktu, podczas prowadzenia warsztatów lub wizyt asystenckich w szkole, mogą zasiać ziarno i pomóc w diagnozie. Wiedzą czego potrzebuje szkoła, z jakim problemem się mierzy, czego oczekuje.
Wzmacnianie zasobów i kompetencji trenerek i trenerów to jeden z naszych priorytetów na początek roku szkolnego.

Podczas trzech dni zjazdu rozwojowego w urokliwym Konstancinie-Jeziornie, wspólnie rozmawialiśmy i uczyliśmy się o:

 • empatycznej komunikacji ze sobą i z innymi, 
 • wyzwaniach tego roku szkolnego,
 • roli i misji trenerskiej;
 • pracy z informacją zwrotną w perspektywie trenera i nauczyciela;

 Nie zabrakło integrujących rozmów, salw śmiechu i wspólnych spacerów z przewodnikiem po okolicy.

Po drugie - Liderki i liderzy szkół klubowych

Jesienne warsztaty Klubu i Laboratorium Szkół uczących się rozpoczęły się wspólnym wyjściem do Och Teatru na spektakl “Coś tu nie gra” oraz niedzielną kolacją.

Cele, jakie postawiliśmy z obecnymi na zjeździe liderkami i liderami z 25 szkół, to:

Podczas cyklu dwudniowych warsztatów, wyłoniły się  kierunki do pracy w szkołach, takie jak:

Po trzecie - świętowanie w gronie 120 nauczycielek i nauczycieli z całej Polski

Za nami druga edycja wydarzenia, którego format bardziej niż konferencję, przypomina duży edukacyjny event, pełen świętowania i doceniania. 

Dzień (dla) nauczyciela 2023 zorganizowaliśmy pod hasłem Wzmocnij swój głos! Termin 14 października – Dzień Edukacji Narodowej, niespodziewanie w tym rok wypadł w przeddzień wyborów parlamentarnych. Głos wybrzmiał doniośle – podczas prelekcji i wystąpień nauczycieli, nauczycielek, wykładowców, ekspertów, a także podczas warsztatów i w kuluarach. 

Jak było? Oddajemy głos uczestniczkom i uczestnikom, którzy podzielili się z nami wrażeniami na gorąco. 

Zobaczcie też wycinek tego dnia, uchwycony uważnym okiem w obiektywach Dominiki Strzeleckiej i Kamila Mąkoszy oraz w produkcji video stworzonej przez Kamila.

Inne aktualności

Aktualności

07/11/2023
 • Studia Podyplomowe Liderów Oświaty
Dyrektorzy zarządzają z troską
Komunikacja, zmiana, empatia - trzy kluczowe obszary wokół których odbył się październikowy zjazd trzynastej edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty.Dyrektorki i wicedyrektorki szkół z całej Polski wraz z trenerami spotkali się...
czytaj więcej»
08/09/2023
 • Szkoła ucząca się
Twoja Szkoła (może być) ucząca się
5 powodów dlaczego warto zmieniać i rozwijać szkołę wspólnie z nami? Mamy najdłuższe doświadczenie ze wszystkich firm i organizacji edukacyjnych dostępnych na rynku. Dzięki wieloletniej współpracy z Polsko Amerykańską Fundacją...
czytaj więcej»
06/09/2023
 • Nauczycielska Akademia Internetowa
Mentorzy na sześć!
Mentorki i mentorzy kursów w Nauczycielskiej Akademii Internetowej, na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego, przyjechali do hotelu Las i Woda w samym sercu mazowieckiego lasu, aby przejść wspólnie przez sześć...
czytaj więcej»
04/09/2023
 • Szkoła ucząca się
Dzień (dla) nauczyciela już niedługo!
Weź udział w pełnej życzliwości konferencji, stworzonej dla nauczycieli przez nauczycieli. Dostarczymy Ci inspiracji i prostych rozwiązań, które z łatwością zastosujesz w swojej pracy już następnego dnia.
czytaj więcej»
18/07/2023
 • Szkoła ucząca się
Doskonalenie zawodowe, priorytetem MEiN
Priorytet polityki oświatowej na rok szkolny 2023/24 Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego. Realizuję doskonalenie zawodowe Zadbaj o doskonalenie zawodowe swoje lub twojej...
czytaj więcej»
05/07/2023
 • Szkoła ucząca się
Znów czuliśmy się zaopiekowani
Letnia Szkoła Dyrektorów Szkół uczących się, za nami! "Niesamowite wydarzenie!" "Nowe treści, głębokie refleksje, dobra energia!" "Spotkanie wśród przyjaciół" "Znów czuliśmy się zaopiekowani." Uczestniczki i uczestnicy Letniej Szkoły Dyrektorów 2023...
czytaj więcej»

Program „Szkoła ucząca się”, zainicjowany w 2000 roku, jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.

?> (function () { var c = document.body.className; c = c.replace(/woocommerce-no-js/, 'woocommerce-js'); document.body.className = c; })();