Mentorzy na sześć!

 • Nauczycielska Akademia Internetowa

Mentorki i mentorzy kursów w Nauczycielskiej Akademii Internetowej, na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego, przyjechali do hotelu Las i Woda w samym sercu mazowieckiego lasu, aby przejść wspólnie przez sześć modułów.

Czy to znaczy, że kadra mentorska także przechodzi przez nasze kursy internetowe i realizuje wszystkie moduły? Tak, ale w dwudniowym trybie stacjonarnym, podczas Letniej Szkoły Mentorów.

Głównym celem warsztatów przygotowanych i poprowadzonych przez nasze ekspertki i trenerki, było wzmocnienie kompetencji mentorskich, poprzez wzajemne wspieranie się i wymianę doświadczeń.

Taki zjazd nauczycielek i nauczycieli z całej Polski, to doskonała okazja do zacieśnienia relacji. Tym bardziej, że podczas tegorocznej edycji Szkoły Mentorów udział wzięli mentorzy i mentorki z innych programów CEO, między innymi: Wychowanie to podstawa czy Ucz otwartości.

Mentorki i mentorzy na sześć modułów

Warsztaty podzielone na sześć modułów poprowadziły: Janina Stojak – koordynatorka merytoryczna Nauczycielskiej Akademii Internetowej, Ewelina Gorczyca – koordynatorka i trenerka oraz Emilia Kędziorek – trenerka i koordynatorka programu Wychowanie to podstawa.

 • Moduł 1: Budowanie grupy uczącej się i atmosfery sprzyjającej uczeniu się.
 • Moduł 2: Rola mentora
 • Moduł 3: Model motywacyjny w organizowaniu procesu edukacyjnego w kursie.
 • Moduł 4: Informacja zwrotna w kursie prowadzonym przez internet – komentarz do refleksji.
 • Moduł 5: Organizowanie spotkań z grupą uczestników w kursie.
 • Moduł 6: Podsumowanie na zakończenie.

Poza pracą w modułach, nie zabrakło integracji, rozmów i relaksu nad wodą w pięknych okolicznościach przyrody, przy pełnym słońcu.

Po takim naładowaniu akumulatorów i wsparciu drużyny mentorek i mentorów jesteśmy gotowi towarzyszyć uczestnikom w kursach. Odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości i udzielać informacji zwrotnych.
mentorki w kursie Matematyka dla klas I-III

Gotowi na start Akademii

My także jesteśmy gotowi na start Nauczycielskiej Akademii Internetowej.

Inne aktualności

Aktualności

07/11/2023
 • Studia Podyplomowe Liderów Oświaty
Dyrektorzy zarządzają z troską
Komunikacja, zmiana, empatia - trzy kluczowe obszary wokół których odbył się październikowy zjazd trzynastej edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty.Dyrektorki i wicedyrektorki szkół z całej Polski wraz z trenerami spotkali się...
czytaj więcej»
02/11/2023
 • Szkoła ucząca się
W październiku byliśmy razem!
Wymień 5 słów lub wyrażeń, które kojarzą Ci się z październikiem. Może to będzie: jesień, kolorowe liście, ciepła herbata z cytryną, kocyk, książka?Teraz zobacz czy pasują do nich takie słowa,...
czytaj więcej»
08/09/2023
 • Szkoła ucząca się
Twoja Szkoła (może być) ucząca się
5 powodów dlaczego warto zmieniać i rozwijać szkołę wspólnie z nami? Mamy najdłuższe doświadczenie ze wszystkich firm i organizacji edukacyjnych dostępnych na rynku. Dzięki wieloletniej współpracy z Polsko Amerykańską Fundacją...
czytaj więcej»
04/09/2023
 • Szkoła ucząca się
Dzień (dla) nauczyciela już niedługo!
Weź udział w pełnej życzliwości konferencji, stworzonej dla nauczycieli przez nauczycieli. Dostarczymy Ci inspiracji i prostych rozwiązań, które z łatwością zastosujesz w swojej pracy już następnego dnia.
czytaj więcej»
18/07/2023
 • Szkoła ucząca się
Doskonalenie zawodowe, priorytetem MEiN
Priorytet polityki oświatowej na rok szkolny 2023/24 Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego. Realizuję doskonalenie zawodowe Zadbaj o doskonalenie zawodowe swoje lub twojej...
czytaj więcej»
05/07/2023
 • Szkoła ucząca się
Znów czuliśmy się zaopiekowani
Letnia Szkoła Dyrektorów Szkół uczących się, za nami! "Niesamowite wydarzenie!" "Nowe treści, głębokie refleksje, dobra energia!" "Spotkanie wśród przyjaciół" "Znów czuliśmy się zaopiekowani." Uczestniczki i uczestnicy Letniej Szkoły Dyrektorów 2023...
czytaj więcej»

Program „Szkoła ucząca się”, zainicjowany w 2000 roku, jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.