Nauczycielska Akademia Internetowa


Dlaczego szkoły wybierają właśnie NAI ?

  • Kursy mają bardzo praktyczny charakter – uczestnicy poznają metody i techniki nauczania i oceniania, na bieżąco wypróbowując je w pracy z uczniami.
  • Każdy kursant otrzymuje indywidualną opiekę mentora (doświadczonego nauczyciela praktyka), z którym jest w ścisłym kontakcie przez cały kurs. Mentor udziela informacji zwrotnej, odpowiada na pytania, wspiera w poddawaniu swojej pracy refleksji.
  • Kurs zapewnia stałą wymianę doświadczeń, wiedzy i inspiracji z innymi uczestnikami. Kursanci pracują w małych grupach przedmiotowych, wzajemnie komentując swoje sprawozdania i dyskutując na ten temat.
  • Kursy prowadzone są na innowacyjnej platformie internetowej – łatwej w obsłudze i przyjaznej dla użytkowników. Zarówno podczas rejestracji, jak i przez cały czas pracy na platformie uczestników wspiera kierownik NAI dostępny mailowo i telefonicznie. 

     

Dla kogo kursy NAI?

 

NAI szkoli nauczycieli wszystkich przedmiotów, ze wszystkich typów i poziomów szkół. Optymalna liczba uczestników NAI z jednej szkoły to 4 -8 nauczycieli. Każdy z nich wybiera dowolny kurs z oferty NAI. Możliwy jest także indywidualny udział nauczycieli.

Warunkiem koniecznym do udziału w kursie jest regularne prowadzenie zajęć z uczniami (minimum raz w tygodniu), ponieważ poznawane metody i techniki należy na bieżąco stosować na lekcjach, poddając refleksji i opisując swoje doświadczenia. Większość prezentowanych metod znajduje zastosowanie głównie w pracy z grupą uczniów, rzadziej w nauczaniu indywidualnym.

 

Jak wygląda kurs?

 

Kursy są podzielone na moduły. W każdym uczestnicy kolejno: zapoznają się z inspirującą praktyką nauczania – teorią i przykładami, wybierają odpowiednie dla siebie metody pracy i wprowadzają je na lekcjach, a na koniec piszą sprawozdanie, zamieszczając w nim swoje refleksje.

Ważnym uzupełnieniem współpracy wirtualnej są spotkania kursantów w ramach szkolnych zespołów NAI oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z kursu z innymi nauczycielami z rady pedagogicznej.

 

Jakie są koszty?

 

Dzięki dofinansowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności koszt udziału 4 nauczycieli ze szkoły w kursach NAI w danym roku szkolnym wynosi 1400 zł (szkołom uczestniczącym w latach ubiegłych w programie SUS przysługuje zniżka). Opłata za każdego następnego nauczyciela ze szkoły to 300 zł. Udział indywidualnego nauczyciela to koszt 450 zł.

 

Jak zgłosić się na kurs?

Zapisy ruszyły 7 kwietnia. Zapraszamy! https://rejestracja.ceo.org.pl/content/rekrutacja-nauczycielska-akademia...

Chcesz pierwsza/pierwszy otrzymać informację o nowościach w NAI 2020/2021? Zapisz się na newsletter SUS na stronie www.sus.ceo.org.pl