Nauczycielska Akademia Internetowa


Dlaczego szkoły wybierają właśnie N@I?

  • Kursy mają bardzo praktyczny charakter – uczestnicy poznają metody i techniki nauczania i oceniania, na bieżąco wypróbowując je w pracy z uczniami.
  • Każdy kursant otrzymuje indywidualną opiekę mentora (doświadczonego nauczyciela praktyka), z którym jest w ścisłym kontakcie przez cały kurs. Mentor udziela informacji zwrotnej, odpowiada na pytania, wspiera w poddawaniu swojej pracy refleksji.
  • Kurs zapewnia stałą wymianę doświadczeń, wiedzy i inspiracji z innymi uczestnikami. Kursanci pracują w małych grupach przedmiotowych, wzajemnie komentując swoje sprawozdania i dyskutując na ten temat.
  • Kursy prowadzone są na innowacyjnej platformie internetowej – łatwej w obsłudze i przyjaznej dla użytkowników. Zarówno podczas rejestracji, jak i przez cały czas pracy na platformie uczestników wspiera kierownik N@I dostępny mailowo i telefonicznie. 
   

     

   

Dla kogo kursy N@I?

N@i szkoli nauczycieli wszystkich przedmiotów, ze wszystkich typów i poziomów szkół. Optymalna liczba uczestników N@I z jednej szkoły to 4 -8 nauczycieli. Każdy z nich wybiera dowolny kurs z oferty N@I. Możliwy jest także indywidualny udział nauczycieli.

Warunkiem koniecznym do udziału w kursie jest regularne prowadzenie zajęć z uczniami (minimum raz w tygodniu), ponieważ poznawane metody i techniki należy na bieżąco stosować na lekcjach, poddając refleksji i opisując swoje doświadczenia. Większość prezentowanych metod znajduje zastosowanie głównie w pracy z grupą uczniów, rzadziej w nauczaniu indywidualnym.

Jak wygląda kurs?

Kursy są podzielone na moduły. W każdym uczestnicy kolejno: zapoznają się z inspirującą praktyką nauczania – teorią i przykładami, wybierają odpowiednie dla siebie metody pracy i wprowadzają je na lekcjach, a na koniec piszą sprawozdanie, zamieszczając w nim swoje refleksje.

Ważnym uzupełnieniem współpracy wirtualnej są spotkania kursantów w ramach szkolnych zespołów N@I oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z kursu z innymi nauczycielami z rady pedagogicznej.

Jakie są koszty?

Dzięki dofinansowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności koszt udziału 4 nauczycieli ze szkoły w kursach N@I w danym roku szkolnym wynosi 1200 zł (szkołom uczestniczącym w latach ubiegłych w programie SUS przysługuje zniżka). Opłata za każdego następnego nauczyciela ze szkoły to 250 zł. Udział indywidualnego nauczyciela to koszt 400 zł.

Jak zgłosić się na kurs?

Wszystkie kursy N@I w roku szkolnym 2016/2017 już trwają. Nabór do nowej edycji ruszy 3 kwietnia 2017

Chcesz pierwsza/pierwszy otrzymać informację o uruchomieniu zapisów i nowościach w N@I 2017/2018? Zapisz się na newsletter SUS na stronie www.sus.ceo.org.pl