Nauczycielska Akademia Internetowa


Dlaczego szkoły wybierają właśnie NAI ?

  • Kursy mają bardzo praktyczny charakter – uczestnicy poznają metody i techniki nauczania i oceniania, na bieżąco wypróbowując je w pracy z uczniami.
  • Każdy kursant otrzymuje indywidualną opiekę mentora (doświadczonego nauczyciela praktyka), z którym jest w ścisłym kontakcie przez cały kurs. Mentor udziela informacji zwrotnej, odpowiada na pytania, wspiera w poddawaniu swojej pracy refleksji.
  • Kurs zapewnia stałą wymianę doświadczeń, wiedzy i inspiracji z innymi uczestnikami. Kursanci pracują w małych grupach przedmiotowych, wzajemnie komentując swoje sprawozdania i dyskutując na ten temat.
  • Kursy prowadzone są na innowacyjnej platformie internetowej – łatwej w obsłudze i przyjaznej dla użytkowników. Zarówno podczas rejestracji, jak i przez cały czas pracy na platformie uczestników wspiera kierownik NAI dostępny mailowo i telefonicznie. 

     

Dla kogo kursy NAI?

 

NAI szkoli nauczycieli wszystkich przedmiotów, ze wszystkich typów i poziomów szkół. Optymalna liczba uczestników NAI z jednej szkoły to 4 -8 nauczycieli. Każdy z nich wybiera dowolny kurs z oferty NAI. Możliwy jest także indywidualny udział nauczycieli.

Warunkiem koniecznym do udziału w kursie jest regularne prowadzenie zajęć z uczniami (minimum raz w tygodniu), ponieważ poznawane metody i techniki należy na bieżąco stosować na lekcjach, poddając refleksji i opisując swoje doświadczenia. Większość prezentowanych metod znajduje zastosowanie głównie w pracy z grupą uczniów, rzadziej w nauczaniu indywidualnym.

 

Jak wygląda kurs?

 

Kursy są podzielone na moduły. W każdym uczestnicy kolejno: zapoznają się z inspirującą praktyką nauczania – teorią i przykładami, wybierają odpowiednie dla siebie metody pracy i wprowadzają je na lekcjach, a na koniec piszą sprawozdanie, zamieszczając w nim swoje refleksje.

Ważnym uzupełnieniem współpracy wirtualnej są spotkania kursantów w ramach szkolnych zespołów NAI oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z kursu z innymi nauczycielami z rady pedagogicznej.

 

Jakie są koszty?

 

Dzięki dofinansowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności koszt udziału 4 nauczycieli ze szkoły w kursach NAI w danym roku szkolnym wynosi 1400 zł (szkołom uczestniczącym w latach ubiegłych w programie SUS przysługuje zniżka). Opłata za każdego następnego nauczyciela ze szkoły to 300 zł. Udział indywidualnego nauczyciela to koszt 450 zł.

 

Jak zgłosić się na kurs?

Rekrutacja trwa do 16 października

Chcesz pierwsza/pierwszy otrzymać informację o nowościach w NAI 2020/2021? Zapisz się na newsletter SUS na stronie www.sus.ceo.org.pl