Jak kurs NAI zmienił moją pracę?


Bożena Rakowska, edukacja wczesnoszkolna, Sulechów


Udział w tym kursie wzmocnił we mnie świadomość i umiejętność „ przelewania przez sito” materiału znajdującego się w podręczniku. Nie wszystko, co znajduje się w nich rozwija dzieci. Kurs sprawił, że więcej tworzę własnych kart pracy, na których oprócz zadań  znajdują się cele i NaCoBeZu.


W tym roku po 10 latach pracy z OK udało mi się utworzyć zespół OK złożony z 6 moich koleżanek. Uważam to za ogromny sukces. Współpraca pozwala na wymianę spostrzeżeń, pomysłów i pomocy dydaktycznych.


Mam też sprzymierzeńców w rodzicach moich uczniów, którzy wprowadzeni przeze mnie w tajniki Ok pomagają mi w organizacji zajęć i stali się też przedłużeniem pracy szkolnej w domu. Dzięki wklejanym do zeszytów dzieci kryteriów wiedzą, co w danym czasie jest przerabiane i czego należy od dzieci wymagać.  


Ciągle jeszcze moim najsłabszym punktem jest podsumowanie opanowanego materiału. Mam wrażenie, że zbyt mało znam sposobów i technik. Mam świadomość, że jest to element bardzo ważny. Dzięki niemu uczniowie nie tylko utrwalają materiał, ale rozwijają myślenie.  Podsumowanie pozwala na zastosowanie nowo poznanej wiedzy w praktyce. Myślę, że moje dokształcanie dotyczyć będzie tego elementu.