Dyrektorów N@I zapraszamy do Miedzeszyna


Jak udzielić wsparcia nauczycielom uczestniczącym w kursach internetowych, jak wybrać lidera, jak zaplanować radę pedagogiczną dotyczącą Nauczycielskiej Akademii Internetowej - o tym wszystkim będziemy rozmawiać z dyrektorami szkół uczestniczących w tegorocznej edycji N[at]I[dot] Spotkanie odbędzie się 11 i 12 października w Miedzeszynie.

Tegoroczną edycję N@I rozpoczynamy tradycyjnie od spotkania dyrektorów szkół. Uważamy, że bez wsparcia dyrektora nie jest możliwa żadna zmiana w szkole. Wierzymy, że uczestnictwo w N@I przyniesie korzyści całej szkole, a nie tylko nauczycielom uczestniczącym w kursach. Dlatego wiele uwagi podczas spotkania poświęcimy kwestiom związanym z rozprzestrzenianiem efektów N@I na całą szkołę. Będziemy mówić o tym, jak wyglądają kursy i jakie przyniosą korzyści uczniom. Będziemy dzielić się pomysłami dotyczącymi wsparcia nauczycieli uczestniczących w kursach, opracujemy wskazówki dotyczące wyboru lidera, zaplanujemy radę pedagogiczną dotyczącą N@I.

Częścią konferencji będzie również wykład o ocenianiu kształtującym, w czasie którego odpowiemy sobie na pytanie, czy OK można zastosować w nauczaniu szkolnym. Dyrektorzy będą też mogli uczestniczyć w lekcjach przeprowadzonych zgodnie z zasadami oceniania kształtującego, aby na własne oczy zobaczyć, jak to wygląda w praktyce.

Konferencja będzie także okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z innymi dyrektorami szkół. W tym roku szkolnym na kursy internetowe przyjęliśmy ponad 1800 nauczycieli z ponad 190 szkół z całej Polski. Nauczycielska Akademia Internetowa to program edukacyjny realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności od 2009 roku.

Miejsce: Konferencja odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym KZRS "SCh” Warszawa-Miedzeszyn, ul. Odrębna 4, http://www.csk.oit.pl/.
Czas: Spotkanie rozpocznie się we wtorek 11 października (rejestracja od godz. 12.00) i zakończy w środę 12 października o godz. 14:00.
Dojazd: Dojazd z Dworca Centralnego w Warszawie do Miedzeszyna zapewniają organizatorzy – odjazd autokarów spod kina Kinoteka (w Pałacu Kultury i Nauki od strony Alej Jerozolimskich) we wtorek 11 października o godz. 11:00. Powrót uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Zakwaterowanie oraz wyżywienie w Miedzeszynie zapewniają organizatorzy.