Kierownicy na półmetku


Ważne jest, żebyśmy zauważali, co działa, co nie działa, co można i warto poprawić – mówił Jacek Strzemieczny, dyrektor CEO na spotkaniu kierowników Nauczycielskiej Akademii Internetowej, które odbyło się w ostatni weekend stycznia w Hotelu Ursynów w Warszawie.

Cream of the cream


Kierownicy kursów n@i spotkali się na półmetku akademii, by podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami, wątpliwościami. - Jesteście „cream of the cream” – chwalił kierowników Jacek Strzemieczny, podkreślając ich rolę w n@i - W tej piramidzie uczących, którą tworzymy, jesteście kluczowymi osobami, które kontrolują, stymulują, nadają kierunek.


Chodzi o to, żeby szukać nowych rozwiązań na przyszłość, a może nawet już na teraz. Chcemy powiedzieć sobie, co już można zmienić, żeby druga połówka kursów przebiegła sprawniej. Na pewno musimy także wyciągnąć wnioski na przyszły rok. Już myślimy o następnym naborze, który rusza na początku kwietnia – mówiła Janina Stojak, kierowniczka kursów internetowych.


Spotkanie było okazją do rozmowy o doskonaleniu treści kursów, modyfikacji platformy, ewentualnych zmianach dotyczących roli kierownika, mentora, systemu dawania informacji zwrotnej, wyławiania „czarnych koni”… - Ważne jest, żebyśmy zauważali, co działa, co nie działa, co można i warto poprawić. Zgodnie z ideą oceniania kształtującego – stale mierzymy się z rzeczywistością kursów – o tym, że uczymy się, żeby lepiej uczyć, mówił Jacek Strzemieczny - Mam nadzieję, że przedsięwzięcie, w którym bierzecie udział będzie inteligentnym przedsięwzięciem – w tym znaczeniu, że będziemy reagować i je poprawiać.


- To przedsięwzięcie się uda, jeśli dobrze je zaprojektowaliśmy. Cały czas je budujemy, chcemy reagować na wszystko, co się dzieje w kursach. Staramy się wyobrazić sobie, jak to, co robimy, współgra z kulturą szkoły i logiką uczenia. Wiemy, jak uczą się dorośli – i na tym zbudowaliśmy swoje kursy – podsumował Jacek Strzemieczny.

Elwinia Modzelewska