Konferencja Dyrektorów III edycji N@I


- Celem kursów N@I jest wprowadzenie w szkole współpracy nauczycieli. Nauczyciele uczestniczący w kursach powinni dzielić sie tym, czego się nauczą z pozostałymi nauczycielami w szkole. Temu mają służyć "Szkolne zespoły N@I", do których stworzenia w szkole będziemy was nakłaniać – mówiła Katarzyna Znaniecka-Vogt, dyrektor programu Szkoła ucząca się rozpoczynając konferencję dyrektorów inaugurującą III edycję N@I.

W tym roku do Nauczycielskiej Akademii Internetowej przystąpiło ponad 1800 nauczycieli ze 190 szkół z całej Polski. Największym powodzeniem cieszył się kurs dotyczący oceniania kształtującego – wybrała go połowa naszych słuchaczy.

- Mam nadzieję, że udział nauczycieli w kursach N@I przełoży się na całą Radę Pedagogiczną i będą oni "promieniować" na całą szkołę zdobytą wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w kursie – mówiła Renata Koźlicka-Glińska, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Udział kilku nauczycieli w kursach to szansa dla całej szkoły na poprawę jakości nauczania, oceniania, wychowania i uczenia się uczniów.

Podczas konferencji będziemy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób wykorzystać udział nauczycieli w kursach N@I, aby zmienić szkołę. Aby w szkole uczniowie nie tyle lepiej sie uczyli, ale aby proces uczenia powodował, że uczniowie sami będą sięgać po wiedzę – tłumaczyła zebranym Katarzyna Znaniecka-Vogt.

Nauczycielska Akademia Internetowa to program edukacyjny realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności od 2009 roku. W spotkaniu w Miedzeszynie bierze udział ponad 80 dyrektorów szkół zgłoszonych do NAI z całej Polski. Konferencja zakończy się w środę, 12 października.

 

Magda Pater