N@I-lepsi mentorzy szkolą się w Ustroniu


W październiku rozpoczyna się najnowszy projekt CEO, realiowany w ramach programu Szkoła ucząca się – Nauczycielska Akademia Internetowa. W ramach akademii odbędą się kursy internetowe podnoszące jakość nauczania, w których weźmie udział ponad 1000 nauczycieli z całej Polski. Moderatorzy kursów internetowych przygotowują się w Ustroniu do podjęcia tego dużego zadania.

 

Nauczycielska Akademia Internetowa to ciekawa oferta skierowana do nauczycieli z całej Polski. Celem szkoleń n@i jest podniesienie jakości i efektywności nauczania.
Są to szkolenia dotyczące m.in. podnoszenia motywacji uczniów do nauki, wdrażania oceniania kształtującego czy wykorzystywania wyników egzaminów zewnętrznych w swojej pracy. Dzięki dofinansowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, koszt udziału 4 nauczycieli ze szkoły w rocznych kursach internetowych wynosi jedynie 450 zł.
 
Uczestnicy w trakcie kursów będą wspierani przez doświadczonych moderatorów. Efekty szkolenia w dużej mierze zależą oczywiście od zaangażowania uczestników, jednak niezwykle istotna jest rola dobrze przygotowanego moderatora. 
 
Mentorzy kursów internetowych spotkali się 21 czerwca w Ustroniu na 5-dniowym szkoleniu, aby jeszcze lepiej przygotować się do tego dużego zadania. Mentorzy omawiają m.in. rolę mentora w kursie, zasady coachingu, zasady udzielania informacji zwrotnej czy kwestie aktualizacji materiałów.
 
 
Katarzyna Znaniecka-Vogt, dyrektor programu Szkoła ucząca się, otwiera spotkanie w Ustroniu. 
 
Wierzymy, że obecna praca mentorów przyczyni się do tego, że kursy n@i będą na najwyższym poziomie.
 
Więcej informacji o programie n@i tutaj