Spotkania regionalne OK zeszyt 2018


Nauczycielki i nauczyciele uczestniczący w kursie OK zeszyt wzięli udział w 35 spotkaniach regionalnych poświęconych wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie stosowania OK zeszytu.

Spotkanie odbywały się w październiku 2018 na teranie całej Polski.

Będą jeszcze dwa spotkania w listopadzie: w 10 listopada w Białymstoku i 21 listopada w Gdańsku.

Gościny, tradycyjnie już, użyczyli nam Dyrektorzy Szkół, których nauczyciele biorą udział w kursie. Serdecznie Dziekujemy!

Przytaczamy wypowiedzi uczestników tych spotkań:

Ambasadorki Okeja
W Sępólnie Krajeńskim, w mojej szkole spotkała się grupa 29 III edycji kursu OK zeszyt. W roli ekspertek od OK zeszytu i OK lekcji języka polskiego wystąpiły uczennice klasy 7 i 8 - Zuzia, Martyna, Wiktoria i Sara. Pomysł z uczennicami w roli ekspertek był strzałem w 10! :) Zrobiły na pewno więcej niż byłoby w mojej mocy ;) Były autentyczne, wygadane, niezmiernie przekonujące. Przyłączyły się nawet do robienia plakatu definiującego OK zeszyt :)

Uczestniczki szkolenia były pod wrażeniem, a moje koleżanki z pracy, którym od 3 lat reklamuję OK zeszyt, po dzisiejszym spotkaniu nabrały apetytu na wdrożenie go u siebie :) 

Mam wrażenie, że trudno o lepsze ambasadorki Okeja ;-)

To cenne dla nauczycieli: poznać opinię uczniów, by ustalić na czym polega wyjątkowość OK zeszytu. Czas mijał tak szybko, że nie wystarczyły 3 godziny zegarowe, by się nawymieniać i nainspirować ;) 

Czekam niecierpliwie na opis filtrowania wiadomości za pomocą filtrów do kawy, którym podzieliła się z nami Beata Ortyl. Na pewno umieszczę to jako dobrą praktykę w kursie.

Marzanna
 
Głos uczestniczki kursu
Zajęcia były naprawdę fajne i przydatne dla mnie - piszę z perspektywy osoby zaczynającej pracę z OK zeszytem (wiem, że nie tylko dla mnie było pomocne, ale tylko o swojej perspektywie mogę pisać). Super Prowadzące, cenne rady zarówno od nich, innych Uczestniczek, jak i od Uczniów, bardzo fajna atmosfera:) I o ile wcześniej byłam średnio nastawiona do całej sprawy, to spotkanie zmotywowało mnie do pracy z OK zeszytem :)

Aleksandra
 
Zapraszamy Was do refleksji z innych spotkań regionalnych. Można podpisane (ze zgodą na publikację) wysłać na e-mail: sylwia.daniszewska@ceo.org.pl