Twoja Szkoła (może być) ucząca się

  • Szkoła ucząca się

5 powodów dlaczego warto zmieniać i rozwijać szkołę wspólnie z nami?

Niemal 460 szkół w Polsce w minionym roku szkolnym wzięło udział w programie Szkołą ucząca się. Korzystały z indywidualnych i zespołowych form wsparcia i uczenia: kursów, warsztatów, studiów podyplomowych czy całościowych programów.

Pomagaliśmy w nich tworzyć przyjazne środowisko uczenia się, podnosząc kwalifikacje zawodowe i kompetencje nauczycieli i dyrektorów. Koncentrowaliśmy się wspólnie na doskonaleniu procesu uczenia się wszystkich uczniów i uczennic.

Wprowadzając ocenianie kształtujące wspieraliśmy działania skupione na:

Byliśmy też obecni w wakacje na konferencjach z dyrektorami: Letnia Szkoła Dyrektorów oraz z nauczycielami – mentorami kursów internetowych – Letnia Szkołą Mentorów. Dbając tam nie tylko o rozwój i wzajemne sieciowanie się, ale także o dobrostan i budowanie dobrych relacji. 

Przed nami kolejny pracowity rok szkolny. Kontynuujemy trwające już edycje Całościowego rozwoju szkoły, Klubu i Laboratorium, Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty oraz warsztaty dla rad. Już za chwilę, spotykamy się z liderami i liderkami szkół zmieniających swoje podejście do uczenia i oceniania w ramach tych działań. Będziemy dzielić się dobrymi praktykami, rozmawiać o współpracy z rodzicami, szukać strategii na wzmacnianie motywacji ucznia i nauczyciela. 

Otworzyliśmy nabór do Nauczycielskiej Akademii Internetowej, gdzie czekają na was m.in. popularne kursy o ocenianiu kształtującym i nowy kurs o maturze z języka polskiego.

Tradycyjnie też zapraszamy do wspólnego świętowania podczas konferencji Dzień (dla) nauczyciela, która już 14 października. To wydarzenie, na którym chcemy dostrzec i docenić, a przede wszystkim oddać głos nauczycielkom i nauczycielom, bez których wszystkie zmiany w edukacji nie byłyby możliwe. Hasło tegorocznej edycji to Wzmocnij swój głos! Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na pytanie: Co i jak mówić, by nie dać sobie wejść na głowę, a jednocześnie dać się lubić?

Inne aktualności

Aktualności

07/11/2023
  • Studia Podyplomowe Liderów Oświaty
Dyrektorzy zarządzają z troską
Komunikacja, zmiana, empatia - trzy kluczowe obszary wokół których odbył się październikowy zjazd trzynastej edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty.Dyrektorki i wicedyrektorki szkół z całej Polski wraz z trenerami spotkali się...
czytaj więcej»
02/11/2023
  • Szkoła ucząca się
W październiku byliśmy razem!
Wymień 5 słów lub wyrażeń, które kojarzą Ci się z październikiem. Może to będzie: jesień, kolorowe liście, ciepła herbata z cytryną, kocyk, książka?Teraz zobacz czy pasują do nich takie słowa,...
czytaj więcej»
06/09/2023
  • Nauczycielska Akademia Internetowa
Mentorzy na sześć!
Mentorki i mentorzy kursów w Nauczycielskiej Akademii Internetowej, na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego, przyjechali do hotelu Las i Woda w samym sercu mazowieckiego lasu, aby przejść wspólnie przez sześć...
czytaj więcej»
04/09/2023
  • Szkoła ucząca się
Dzień (dla) nauczyciela już niedługo!
Weź udział w pełnej życzliwości konferencji, stworzonej dla nauczycieli przez nauczycieli. Dostarczymy Ci inspiracji i prostych rozwiązań, które z łatwością zastosujesz w swojej pracy już następnego dnia.
czytaj więcej»
18/07/2023
  • Szkoła ucząca się
Doskonalenie zawodowe, priorytetem MEiN
Priorytet polityki oświatowej na rok szkolny 2023/24 Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego. Realizuję doskonalenie zawodowe Zadbaj o doskonalenie zawodowe swoje lub twojej...
czytaj więcej»
05/07/2023
  • Szkoła ucząca się
Znów czuliśmy się zaopiekowani
Letnia Szkoła Dyrektorów Szkół uczących się, za nami! "Niesamowite wydarzenie!" "Nowe treści, głębokie refleksje, dobra energia!" "Spotkanie wśród przyjaciół" "Znów czuliśmy się zaopiekowani." Uczestniczki i uczestnicy Letniej Szkoły Dyrektorów 2023...
czytaj więcej»

Program „Szkoła ucząca się”, zainicjowany w 2000 roku, jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.