Konferencja Inauguracyjna Dyrektorów CRS 2 edycja X: 11-13.08.2020


W dniach od 11 do 13 sierpnia odbyła się Konferencja Inaugurująca wstąpienie szkół do kolejnej edycji programu CRS 2. Na Konferencję przyjechało 7 dyrektorów i wicedyrektorów z całej Polski: Wicedyrektor z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Łomiankach, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wlk., Wicedyrektor z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Gaudeamus w Józefosławiu, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Reprezentują szkoły, które postanowiły kontynuować współpracę z CEO pogłębiając dotychczasową pracę z OK w szkołach.

 

Po oficjalnym otwarciu X edycji CRS 2 przez prowadzące trenerki Beatę Kacprowicz i Mirosławę Rokicką oraz zapoznaniu się, Dyrektorzy mogli zadawać pytania Wicedyrektorce Szkoły Podstawowej w Wieliczce. Doświadczona w CRS2 Ilona Dziuba bardzo rzeczowo odpowiadała na pytania i dzieliła się doświadczeniem na temat korzyści z uczestnictwa w CRS2 oraz sposobów pokonywania trudności.

 

W czasie Konferencji uczestnicy mieli możliwość spojrzenia na dotychczasową pracę nauczycieli we wprowadzaniu strategii OK oraz wpływ Dyrektora na wprowadzaną zmianę, poddali refleksji proces uczenia i nauczania w swoich szkołach, poznali strukturę programu CRS 2.

 

W drugim dniu uczestniczyli w dwóch warsztatach: OK obserwacja i wpływ zadania edukacyjnego na głębokość uczenia się uczniów.

 

Dzień trzeci to wykład Danuty Sterny „Zdalne nauczanie szansą na realizację strategii OK” oraz nawiązanie współpracy w Grupach Pomocnych Dyrektorów, które w tej edycji CRS 2 prowadzą Marta Hołub i Beata Kacprowicz. GPD to miejsce na wymianę doświadczeń między Dyrektorami w czasie realizacji działań zaplanowanych w programie CRS 2, wspieranie się i otwarta dyskusja o problemach.

 

Na zakończenie Konferencji Dyrektorzy podzielili się pomysłami na pierwsze działania po powrocie do szkoły. Chcą: „pochylić się nad zadaniem edukacyjnym, stworzyć platformę relacji z rodzicami, spowodować, żeby nauczycielom chciało się chcieć, dobrze dobrać liderów i zaangażować wszystkich do udziału w CRS 2”. To kilka wypowiedzi na zakończenie Konferencji Inauguracyjnej.

 

Beata Kacprowicz