Konferencja Upowszechniająca w ramach programu Całościowy Rozwój Szkoły – poziom zaawansowany w PSP nr 16 w Kędzierzynie – Koźlu, 14.05.2021r.


Gdy wiosną 2017 roku po raz pierwszy pojawiłam się w tej szkole nie spodziewałam się, że nasza współpraca będzie się rozwijać, aż do dnia otrzymania przez jej Nauczycieli Tytułu Szkoły Uczącej Się.

Inicjatorką działań podnoszących jakość nauczania i uczenia się była i jest P. Dyrektor Magdalena Szyndzielorz, która wraz ze swoimi Nauczycielami zdecydowała się wejść w program CRS1 i od razu po jego zakończeniu kontynuować pracę w CRS2.

Początek był tradycyjny – Szkoła z potencjałem wchodzi w nowy program edukacyjny. Na tym kończy się szablon… Dyrektor Szkoły, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice mierzą się z kolejnymi wzywaniami. Dzieje się wiele w życiu zawodowym (strajk nauczycieli, zmiany w kadrze, zmiany liderek) i osobistym. Są sukcesy, radość, niepowodzenia i pandemia...

Te cztery lata, to opowieść o wytrwałości, cierpliwości i odpowiedzialności. O konsekwencji, sile i walce z własnymi słabościami. To opowieść pisana dzień po dniu, godzina po godzinie, w czasie zwykłej niezwykłej pracy przez nauczycieli, uczniów i rodziców.

Konferencja pokazała, że RAZEM można wszystko. Pani Dyrektor, Liderki i Zespół zaprosili do współpracy Uczniów i ich Rodziców. Na bazie strategii oceniania kształtującego szyli program na miarę potrzeb i możliwości swojej szkoły. Pracowali tak zarówno w czasie nauki stacjonarnej, jak i w trakcie czasowego ograniczenia pracy szkoły. Materiały i lekcje zaprezentowane na majowej konferencji są dowodem na to, że można, że się da, że warto.  

Za to ciągłe udowadnianie, że każdą trudności można pokonać, że warto podejmować nowe wyzwania, że mocny ZESPÓŁ, to Dobra Szkoła – DZIĘKUJĘ.

Pani Dyrektor, Liderki, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice… Gratuluję otrzymania Tytułu Szkoły Uczącej Się.

 

Aleksandra Cupok-Kokoszka

asystentka Szkoły w CRS2/IX