SZKOLENIA Z PODSTAW OK W 50 SZKOŁACH CRS1 XVI EDYCJI


Mimo trwających jeszcze wakacji w 50 szkołach XVI edycji CRS1 na terenie całego kraju trwają właśnie szkolenia rad pedagogicznych z Podstaw OK.

Szkolenia te są często pierwszym kontaktem pracowników szkół ubiegających się o tytuł Szkoły Uczącej Się z Ocenianiem Kształtującym. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję stać się uczniami wzorcowej lekcji prowadzonej przez trenerów SUS zgodnie z ideą OK. Co najważniejsze – nauczyciele ćwiczą formułowanie celów w języku zrozumiałym dla uczniów oraz pracują nad układaniem kryteriów sukcesu. Trenerzy starają się uzmysłowić nauczycielom to, jak ważne jest, by uczniowie wiedzieli czego i po co się uczą, aby stawali się świadomi procesu własnego uczenia się.

- Uczestnicy po szkoleniu podkreślali, że na takim warsztacie jeszcze wcześniej nie byli. Bardzo im się podobało, nikt nie chciał wcześniej wychodzić, a lekcją byli po prostu zachwyceni. – informuje Agnieszka Wenda, jedna z trenerek, która przeprowadziła już szkolenie w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej MENTIS w Warszawie. - Mam szczerą nadzieję na to, że zaangażują się w program.

Na każdym z warsztatów godną docenienia jest umiejętność wspólnego uczenia się nauczycieli oraz współtworzenia dobrej atmosfery pracy pomimo gorącego czasu przygotowań do nowego roku szkolnego 2018/19.

 

 

 

Podstawy OK w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, fot. E. Elmrych