Szkolenie inauguracyjne liderów XIX edycji CRS 1


Zdaniem Władysława Bartoszewskiego „Życie nie musi być łatwe. Gorzej, jeśli jest nudne.”. Na nudę na pewno nie narzekają „świeżo upieczeni” liderzy w programie Całościowy Rozwój Szkoły – poziom podstawowy, edycja XIX.

 

Ledwo dowiedzieli się, że ich szkoły rozpoczynają co najmniej dwuletnią pracę w tym programie, a chwilę później, że zostali wybrani przez dyrektorów swoich szkół do pełnienia zaszczytnej i kluczowej roli lidera, którego życie „nie jest łatwe”.

 

Na szczęście otrzymali szybkie wsparcie w postaci spotkania on-line, na którym mieli okazję poznać inne osoby będące w tej samej sytuacji oraz posłuchać doświadczonych liderek uczestniczących w poprzednich edycjach programu. Dwie godziny poświęcone wzajemnemu poznaniu się, zawiązaniu grup wspierających się liderów oraz wstępne poznanie przebiegu programu i roli lidera rozwiało u większości wiele obaw, ale też naświetliło wyzwania stojące przed każdym liderem – stworzenie przestrzeni zespołowego uczenia się nauczycieli pozwalającego na wprowadzanie korzystnych zmian w uczeniu się uczniów.

 

Na pytanie podsumowujące: „Co było dla mnie ważnego w tym spotkaniu?” uczestniczki i uczestnicy odpowiadali najczęściej: wymiana doświadczeń, dobra energia, zmiana, poznanie, wsparcie, pomoc, nadzieja, poczucie, że dam radę, ludzie i ich pomysły, spotkanie.

 

Okazuje się, że Miś Puchatek miał rację, mówiąc: „Nie można tkwić uparcie w swoim kącie lasu, czekając aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich.”

 

Drogie Liderki i Drodzy Liderzy, dziękujemy, że do nas przyszliście. Zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem w nie na zoomie, a nomen omen w lesie – we wrześniu w ośrodku szkoleniowym CEO w Wildze. Do zobaczenia smiley

 

Zespół CRS1