Jak efektywnie wykorzystać czas lekcji?


 - Trudno w to uwierzyć! - zachwyca się Danuta Sterna. - Szkoła organizuje konferencje dla innych szkół, przybywają nauczyciele z różnych regionów i rozmawiają na temat "Jak wykorzystać efektywnie czas lekcji?". Przyjechało około 40 osób i prawie wszyscy zostali do końca konferencji, a trwała ona od rana do 16-tej! To jest jak marzenie, które się spełniło. 

A wszystko za sprawą nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach i ich dyrektorki Kazimiery Podczaszy.
 
Zaczęło się od obserwacji lekcji z OK.prowadzonych przez nauczycielki ze szkoły. Uczestnicy konferencji grzecznie podzielili się klasami i wpisywali uwagi w karty obserwacji. Mówili potem, że to widać, że w szkole „hula OK”, bo dzieci go znają i sprawnie wykonują polecenia nauczycieli.
 
 
Zaproszono mnie do poprowadzenia dla uczestników konferencji lekcji  pt. "OK do kwadratu". Była to lekcja dla nauczycieli o OK z OK. Wspaniale jest mówić o ocenianiu kształtującym do nauczycieli przekonanych do tego sposobu nauczania. Po mojej lekcji zgrabnie przeszliśmy do warsztatu Oli Cupok (nauczycielki tej szkoły) dotyczącego wykorzystywaniu czasu lekcji. Okazało się, że OK pomaga ten czas efektywnie wykorzystać. Gospodarze obiecali spisać materiały wypracowane przez uczestników konferencji, ale jest ich naprawdę dużo. Zamieścimy link, gdy dostaniemy widomość, że są już dostępne.
 
Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tej bardzo ciekawej konferencji.
 
 
 
 
 
 
Danuta Sterna