Czytam sobie. Pierwsza klasa!


Dziękujemy za aktywny udział w akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej wspólnie z Wydawnictwem HarperCollins Polska. Mamy nadzieję, że macie już w klasie dzieci, które kochają książki.

Zachęcamy Was do wypełnienia krótkiego sprawozdania z Waszych działań czytelniczych do 1 marca 2020 roku.

Najciekawsze opublikujemy na naszych stronach i nagrodzimy zestawami książek.

Po przesłaniu formularza będzie możliwe samodzielne pobranie imiennego zaświadczenia z udziału w akcji. Jak to zrobić? Instrukcja poniżej:


1.Zarejestruj się na stronie: zaswiadczenia.ceo.org.pl

2.Zaloguj się

3.Wklej w pasek adresu lub kliknij w mailu:
https://zaswiadczenia.ceo.org.pl/form/sprawozdanie-czytam-sobie

4.Wypełnij formularz sprawozdania (to zajmie ok. 15 min) 

5.Na stronie głównej automatycznie na podstawie wpisanych przez Ciebie danych wygeneruje się zaswiadczenie (pod instrukcją)

6. Naciśnij pobierz zaświadczenie


Jeśli masz trudności napisz maila support@ceo.org.pl

W ramach finału akcji zachęcamy do udziału w bezpłatnym webiniarium, które odbędzie się już w marcu. Podczas tego spotkania online opowiemy o przesłanych przez Was działaniach i dobrych praktykach. 

Materiały do pobrania, scenariusze zajęć oraz inspiracje dostępne są także na stronie www.czytamsobie.pl/czytam-sobie-pierwsza-klasa

 

Dziękujemy za zgłoszenia. Do 2 000 klas pierwszych na początku października trafiły paczki, a w nich:

  •  pakiet materiałów i pomocy do pracy z serii Czytam Sobie. Można korzystać z naszych podpowiedzi i scenariuszy pracy do książek, ale najważniejsza jest inicjatywa własna wychowawców. 
    Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii Czytam sobie, koło Zabaw Młodych Czytelników  - do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy.
    Nauczyciel otrzyma: certyfikat udziału w Akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, zestaw  książek z serii Czytam sobie, zawieszkę na drzwi sali lekcyjnej, dostęp do scenariuszy lekcji w oparciu o otrzymane książki opublikowane na stronie www.czytamsobie.pl. 
    Rodzice otrzymają poradnik: “Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”
  • Spośród wszystkich nadesłanych do nas mailowo relacji z działań czytelniczych prowadzonych w klasie wyłonimy pięć najciekawszych i nagrodzimy pakietem książek od wydawnictwa HarperCollins Polska

     

Akcja organizowana jest wspólnie z wydawnictwem HarperCollins Polska, które odpowiada za serię książek do nauki czytania Czytam sobie.

 

Informacje o projekcie pojawią się  na stronie czytamsobie.pl, 1klasa.edu.pl/czytamsobie oraz na profilu akcji na Facebooku CzytanieTodziała.

Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska -  Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize!! Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego w klasach I-III. W roku szkolnym 2012/2013 za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą i otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W 2013 r. znalazła się w finale konkursu Nauczyciel Roku 2013. W 2016 r. została finalistką konkursu The Global Teacher Prize . W 2016 r. uzyskała tytuł Honorowy Profesor Oświaty.  Pracuje metodą projektów, wykorzystuje w klasie nowoczesne technologie oraz współpracuje z nauczycielami z całego świata. 

 

Regulamin akcji Czytam sobie.Pierwsza klasa!

 

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu:Anita Nogal

koordynatorka akcji Czytam sobie Pierwsza klasa!

tel. 22 622 00 89 wew. 112

anita.nogal@ceo.org.pl