Czytam sobie. Pierwsza klasa!


Akcja Czytam sobie. Pierwsza klasa! skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

Uczniowie otrzymają książki z serii Czytam sobie oraz gadżety czytelnicze. Nauczyciele dostaną praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: “Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

 

Akcja organizowana jest wspólnie z wydawnictwem HarperCollins Polska, które odpowiada za serię książek do nauki czytania Czytam sobie.

Zasady akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!

  • Nauczycielki i nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2020/2021 będą uczyć klasy pierwsze szkoły podstawowej mogą zgłosić swój udział wypełniając formularz rejestracyjny.  Rekrutacja trwa od 10 czerwca do 10 września 2020 roku. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu 2020.
  • Do projektu zakwalifikuje się 2 000 klas pierwszych. Maksymalnie mogą zgłosić się cztery klasy z jednej szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń i poprawnie wypełniony formularz rejestracyjny.
  • Zakwalifikowane klasy otrzymają we wrześniu pakiet materiałów i pomocy do pracy z serii Czytam Sobie. Można korzystać z naszych podpowiedzi i scenariuszy pracy do książek, ale najważniejsza jest inicjatywa własna wychowawców. 
    Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii Czytam sobie, koło Zabaw Młodych Czytelników  - do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy.
    Nauczyciel otrzyma: certyfikat udziału w Akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, zestaw  książek z serii Czytam sobie, zawieszkę na drzwi sali lekcyjnej, dostęp do scenariuszy lekcji w oparciu o otrzymane książki opublikowane na stronie www.czytamsobie.pl, możliwość udziału w webinarze czytelniczym, możliwość udziału w bezpłatnej konferencji komponentu Nauczyciel/ka I klasa w październiku w Warszawie.
    Rodzice otrzymają poradnik: “Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”
  • Spośród wszystkich nadesłanych do nas mailowo relacji z działań czytelniczych prowadzonych w klasie wyłonimy pięć najciekawszych i nagrodzimy pakietem książek od wydawnictwa HarperCollins Polska

 

Informacje o projekcie pojawią się  na stronie czytamsobie.pl, 1klasa.edu.pl/czytamsobie oraz na profilu akcji na Facebooku CzytanieTodziała.

 

Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska -  Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize!! Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego w klasach I-III. W roku szkolnym 2012/2013 za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą i otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W 2013 r. znalazła się w finale konkursu Nauczyciel Roku 2013. W 2016 r. została finalistką konkursu The Global Teacher Prize . W 2016 r. uzyskała tytuł Honorowy Profesor Oświaty.  Pracuje metodą projektów, wykorzystuje w klasie nowoczesne technologie oraz współpracuje z nauczycielami z całego świata. 

 

Regulamin akcji Czytam sobie.Pierwsza klasa!

Formularz rejestracyjny Czytam sobie.Pierwsza klasa!

 

 

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu:Anita Nogal

koordynatorka akcji Czytam sobie Pierwsza klasa!

tel. 22 622 00 89 wew. 112

anita.nogal@ceo.org.pl