Czytam sobie. Pierwsza klasa!


Akcja Czytam sobie. Pierwsza klasa! skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

 

Rekrutacja zakończona!

Do zakwalifikowanych osób wysłaliśmy maile (prosimy sprawdzać w spamie, ofertach, folderach inne) Jeśli kilka klas podało ten sam adres e-mail szkoły - mail przyjdzie jeden, ale klasy dostały się wszystkie i paczki przyjdą oddzielnie dla każdej klasy.

 

Materiały do pobrania, scenariusze zajęć oraz inspiracje dostępne są także na stronie www.czytamsobie.pl/czytam-sobie-pierwsza-klasa

 

Dziękujemy za zgłoszenia. Do 2 000 klas pierwszych na początku października dotrą paczki, a w nich:

  •  pakiet materiałów i pomocy do pracy z serii Czytam Sobie. Można korzystać z naszych podpowiedzi i scenariuszy pracy do książek, ale najważniejsza jest inicjatywa własna wychowawców. 
    Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii Czytam sobie, koło Zabaw Młodych Czytelników  - do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy.
    Nauczyciel otrzyma: certyfikat udziału w Akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, zestaw  książek z serii Czytam sobie, zawieszkę na drzwi sali lekcyjnej, dostęp do scenariuszy lekcji w oparciu o otrzymane książki opublikowane na stronie www.czytamsobie.pl. 
    Rodzice otrzymają poradnik: “Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”
  • Spośród wszystkich nadesłanych do nas mailowo relacji z działań czytelniczych prowadzonych w klasie wyłonimy pięć najciekawszych i nagrodzimy pakietem książek od wydawnictwa HarperCollins Polska

     

Akcja organizowana jest wspólnie z wydawnictwem HarperCollins Polska, które odpowiada za serię książek do nauki czytania Czytam sobie.

 

Informacje o projekcie pojawią się  na stronie czytamsobie.pl, 1klasa.edu.pl/czytamsobie oraz na profilu akcji na Facebooku CzytanieTodziała.

Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska -  Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize!! Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego w klasach I-III. W roku szkolnym 2012/2013 za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą i otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W 2013 r. znalazła się w finale konkursu Nauczyciel Roku 2013. W 2016 r. została finalistką konkursu The Global Teacher Prize . W 2016 r. uzyskała tytuł Honorowy Profesor Oświaty.  Pracuje metodą projektów, wykorzystuje w klasie nowoczesne technologie oraz współpracuje z nauczycielami z całego świata. 

 

Regulamin akcji Czytam sobie.Pierwsza klasa!

 

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu:Anita Nogal

koordynatorka akcji Czytam sobie Pierwsza klasa!

tel. 22 622 00 89 wew. 112

anita.nogal@ceo.org.pl