Na etapie edukacji wczesnoszkolnej, kiedy dzieci rozpoczynają naukę czytania, szczególnie ważna jest praca z nimi wokół książki. Nauczyciele i nauczycielki są dla nich niejednokrotnie inicjatorami czytelniczymi. Mają też duże pole do pracy z uczniami i uczennicami, którzy czytanie postrzegają nie jako rozrywkę czy przyjemność, ale jako nudne, czasem trudne i wymagające zajęcie. Zamiast niego wybierają inne aktywności – telewizję, gry, internet, sport.

Co zrobić, żeby uczniowie i uczennice chcieli czytać, uczyli się czytać samodzielnie i chętnie sięgali po książki w czasie wolnym?

Na szkoleniu online poznacie kilka sprawdzonych sposobów, kilka topowych tytułów książek dziecięcych a także pobudzicie swoją kreatywność i wyobraźnię do pracy z dziećmi wokół książek.

 

prowadzenie:

Anita Nogal - koordynatorka programu Szkoła Ucząca Się - Nauczyciel/ka I klasa i akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" w Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Założycielka i przez cztery lata prowadząca księgarnię dziecięcą Baja Book w Otwocku, trenerka w firmie Good Books, gdzie prowadzi szkolenia z animacji czytelniczej. Pasjonatka literatury dziecięcej i organizacji wydarzeń wokół książki dla dzieci.