Książka o koronawirusie


W ramach naszego programu prowadzimy szereg działań mających na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci i uczniów klas I-III. W obecnej sytuacji epidemii koronowairusa, pełnej trudności pogodzenia pracy i nauki zdalnej, a także opieki nad dziećmi, mogą przyjść z pomocą książki.

​Zachęcamy Was, do czytania wspólnie z dziećmi i proponowania swoim uczniom i ich rodzicom wartościowego czasu z literaturą. Taki czas może przynieść obecnie dużo spokoju, ukojenia, oderwania się od świata wirtualnego, zmiany perspektywy, trochę humoru i rozładowania napięć, gdy sięgniemy po wesołą historię.

 

Nasza partnerska Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom przygotowała na swojej stronie wiele inspiracji, pomysłów i listę ciekawych tytułów. Zachęcamy do śledzenia ich zakładki i inspirowania się na #MądrzeRAZEMwDOMU

 

Młodszym dzieciom polecamy książkę o koronawirusie "Masz tę moc" , którą możecie bezpłatnie pobrać w pdf. i udostępniać swoim uczniom i ich rodzicom. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Pomysłodawczynią, twórcą i ilustratorką książeczki jest Ewa Podleś.

 

Książka o koronawirusie dla dzieci. pdf Pobierz

 

Więcej o powstaniu książki możecie prczytać na stronie Good Books 

 

 

 

 

 

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Koronawirus.pdf (21MB)