Od zmysłów do umysłu - geometria w klasach 1-3


„Nie ma w intelekcie nic, co wcześniej nie zaistniało w zmysłach” parafrazowała słowa Arystotelesa Maria Montessori. Konsekwencją takiego podejścia było przygotowanie wielu pomocy geometrycznych a także sensorycznych, dzięki którym dzieci już od najwcześniejszych lat mogły poznawać geometrię. Kiedy rozejrzymy się wokół okaże się, że otacza nas geometryczny świat i dzieci mają już spory zasób doświadczeń, do których możemy się odwoływać w klasie. Dodatkowo tworząc warunki w klasie do eksperymentowania możemy pomóc w matematyzacji, nazywania innym językiem, tego co już znają.
 
Zapraszamy w czwartek, 20 maja o godz. 17.00 na webinarium, podczas którego prowadząca podzieli się ćwiczeniami, które wykorzystuje w pracy, będziecie mogli wspólnie poeksperymentować i  wymienić się geometrycznymi doświadczeniami.
 
EKSPERTKA
 
Karolina Prus-Wirzbicka - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Warszawie, autorka wielu materiałów edukacyjnych (CEO - Nauczycielka 1-klasa, Matematyka 1-klasa), trenerka warsztatów dla nauczycieli w Polsce i za granicą, prowadząca zajęcia edukacji matematycznej na Uniwersytecie Warszawskim(Wydział Pedagogiczny).
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować: https://rejestracja.ceo.org.pl/.../od-zmyslow-do-umyslu...
Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć wydarzenie również na naszym profilu na Facebooku. Transmisja na żywo odbędzie się na fanpage'u Szkoły uczącej się 

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale. Będą one dostępne po zalogowaniu tutaj:
http://zaswiadczenia.ceo.org.pl/
 
Na spotkanie przygotuj kartę pracy. Do pobrania tutaj