Webinarium matematyczne


W środę, 25 marca o 18.00, odbyło się otwarte webinarium Między tradycją a modą w edukacji matematycznej – czyli podstawa programowa z edukacji matematycznej, organizowane w ramach kursu Matematyka I klasa.

 

Nagranie ze spotkania można zobaczyć TUTAJ

 

 

Polski system edukacji od lat miota się między tradycją edukacyjną, naszymi wyniesionymi z własnego doświadczenia przekonaniami, a modą na różne nowoczesne narzędzia. Nowa podstawa programowa wprowadza jednak w swoich elementach istotną perspektywę patrzenia na rozwój dziecka wymagając od nas zmiany – nie narzędzi i metod, zgodnie z modą, ale myślenia o procesie uczenia się. 

Podczas webinarium przyjrzymy się zapisom podstawy programowej odnośnie edukacji matematycznej, doprecyzujemy co każdy z nich oznacza – o jakich umiejętnościach naszych uczniów mówi. Pokażemy na przykładach dobrych i złych praktyk edukacyjnych, jak wspierać rozwój myślenia matematycznego u naszych uczniów i realizować w wartościowy sposób zapisy podstawy programowej.

 

Prowadzące:

Karolina Prus-Wirzbicka

Nauczycielka edukacji początkowej w szkole montessoriańskiej od 4 lat współpracująca z Centrum Edukacji Obywatelskiej, prowadząca warsztaty matematyczne, otwarte lekcje, autorka podręcznika do nauczania w klasach 1-3.

Ewelina Gorczyca

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pracująca na co dzień w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie. Od kilku lat mentorka w kursach CEO i prowadząca szkolenia dla nauczycieli.