Akcja "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" nagrodzona! 
Akcja "Czytam sobie. Pierwsza klasa!", którą organizujemy wspólnie z Wydawnictwem HarperCollins Polska CzytanieToDziała, zdobyła GŁÓWNĄ NAGRODĘ w kategorii Kultura i multimedia w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka!
 
„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” to wielki edukacyjny projekt.
 
Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyskało młodego czytelnika, otrzymując bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Nauczyciele dostali praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.
 
Program zachęca dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.
 
Dla wielu dzieci książki otrzymane w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” były pierwszymi własnymi i samodzielnie przeczytanymi książkami. Do akcji zgłosiło się 2000 klas z całej Polski.
 
Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska -  Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize!

Partnerzy:

Biblioteka Narodowa
Fundacja Powszechnego Czytania
TVP ABC
Ryms
Wirtualna Polska
Lustro Biblioteki
 
Więcej informacji tutaj.