Webinarium Czytam sobie na wakacjach!


Zapraszamy serdecznie na ostatnie przed wakacjami webinarium w programie Nauczyciel/ka I klasa, które odbędzie się w środę 24 czerwca o godz. 18.00

 

Czytam sobie na wakacjach to spotkanie online przeznaczone dla nauczycieli/ek edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarek/rzy oraz rodziców dzieci, które zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem lub już umieją czytać.

Podczas webinaru opowiemy o tym jak wspierać dzieci, aby zaczęły czytać, co jest ważne w pierwszych samodzielnych lekturach oraz pokażemy jakie książki są dobre na początek, które z nich pomogą złapać bakcyla czytelniczego. Omówimy też krótko szczegóły akcji Czytam sobie.Pierwsza klasa, skierowanej do nauczycieli/ek uczniów którzy od września rozpoczną pierwszą klasę.

Webinarium organizowane jest w ramach akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa, razem z wydawnictwem HarperCollins Polska (wydawcą serii Czytam sobie) oraz wspólnie z programem PoczytajMy.

 

kiedy? środa 24 czerwca godz. 18.00

gdzie? na platformie ClickMeeting

Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy

 

Prowadzące:

 

Anita Nogal - koordynatorka programu Nauczyciel/ ka I klasa i akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Założycielka i przez cztery lata prowadząca księgarnię dziecięcą Baja Book w Otwocku, trenerka w firmie Good Books, gdzie prowadzi szkolenia z animacji czytelniczej. Pasjonatka literatury dziecięcej i organizacji wydarzeń wokół książki dla dzieci.

 

Aneta Derda - polonistka, edukatorka równościowa, koordynatorka programów PoczytajMy i PoczytajMy o Domach, wielka miłośniczka literatury dziecięcej.