Warsztaty z Teachers College


W dniach 19 – 22 listopada 2014 zorganizowaliśmy w Warszawie warsztaty dla nauczycieli matematyków oraz polonistów.  Na zajęcia zaprosiliśmy tych nauczycieli, którzy zadeklarowali chęć współpracy z nami w rozpoczynającym się właśnie projekcie, dotyczącym kształcenia przyszłych nauczycieli. Warsztaty prowadzone były przez specjalistki z naszej placówki partnerskiej – Teachers College Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku  - Kate Montgomery (j. polski) oraz Wakasę Nagakurę (matematyka).

Podczas zajęć obie trenerki zaprezentowały i ćwiczyły z uczestnikami możliwe sposoby włączenia do lekcji szkolnych szczególnie efektywnych praktyk nauczania w nauczaniu obu przedmiotów na etapie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Informacje i wiedza, z którymi uczestnicy byli zapoznawani podczas warsztatu, poparte były ponad 120 – letnim doświadczeniem Teachers College w prowadzeniu aktywnych działań na rzecz podniesienia jakości edukacji.

Projekt, dotyczący kształcenia przyszłych nauczycieli realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności, Teachers College Uniwersytetu Columbia oraz Fundacją Dobrą Edukacji.