Indywidualne spotkania z rodzicami


Indywidualne spotkania z rodzicami

 

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, którym zdarza się mieć trudności w kontaktach z rodzicami uczniów lub spodziewają się, że w przyszłości mogą się z takimi trudnościami spotkać. Szkolenie trwa 3 godziny i jest prowadzone metodami aktywnymi – praca w parach i w małych grupach.

 

Adresaci szkolenia:

Rady pedagogiczne szkół na wszystkich poziomach eduacyjnych. 

 

Czas trwania szkolenia:

3 godziny zegarowe.

 

Opis szkolenia:

W trakcie szkolenia uczestnik dowiaduje się co zrobić, aby kontakty nauczyciela z rodzicami pomagały uczniowi i były mniej stresujące zarówno dla nauczyciela, jak i dla rodziców ucznia

Podczas szkolenia zastanowimy się nad tym:

  • Co wpływa na przebieg spotkania z rodzicami ucznia?
  • Jak budować dobre kontakty z rodzicami?
  • Jak postępować podczas „trudnego” spotkania z rodzicami ucznia?

Będziemy pracować nad siedmioma warunkami sprzyjającymi dobrym kontaktom, są to: planowanie stałego i szybkiego kontaktu z rodzicami, ustalanie czasu i celu spotkania, budowanie dobrej atmosfery poprzez wyszukiwanie pozytywów, zrozumienie pespektywy rodzica, poszukiwanie satysfakcjonujących rozwiązań, włączanie ucznia, trzymanie emocji na wodzy i budowanie kontaktów z uczniem bez wsparcia jego rodziców.

 

Cel szkolenia: Planowanie efektywnych i mniej stresujących kontaktów z rodzicami uczniów

 

Zakładane efekty szkolenia:

Nauczycielka/nauczyciel:

  • Dowie się co wpływa na przebieg spotkania z rodzicami ucznia
  • Zaplanuje dobre kontakty z rodzicami
  • Przygotuje się do spotkania z „trudnym” rodzicem ucznia

 

Stosowane metody pracy podczas szkolenia:

Szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi (praca w parach i grupach) i wymaga aktywności uczestników.

 

Miejsce i termin szkolenia:

Warsztaty odbywają się w zainteresowanej szkole lub (jeśli szkoła wyrazi taką chęć) w ośrodku szkoleniowym CEO w Wildze pod Warszawą (więcej o ośrodku tutaj).

Oferta Warsztatów Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych jest ofertą całoroczną. Szkolenia odbywają się najczęściej w piątki i soboty (w niektórych przypadkach możliwe jest także umówienie terminu w innym dniu tygodnia). Zgłoszenia najlepiej dokonywać na miesiąc przed planowanym szkoleniem.

 

Szkolenia wyjazdowe:

Jeżeli chcą Państwo, aby szkolenie odbyło się poza terenem Państwa codziennej pracy, serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka w Wildze pod Warszawą, gdzie mogą Państwo połączyć zdobywanie nowej wiedzy z wypoczynkiem. Istnieje możliwość zorganizowania zarówno jedno-, jak i dwudniowego szkolenia. Wystarczy dokonać rezerwacji terminu (pokoje, sala konferencyjna, wyżywienie, itp.) bezpośrednio z ośrodkiem, przekazać nam termin szkolenia, a my umówimy trenera, który to szkolenie poprowadzi. Rozliczenie za pobyt jest bezpośrednio z ośrodkiem, a rozliczenie za warsztaty jest bezpośrednio z CEO.

 

Po szkoleniu:

Trener wysyła dyrektorowi szkoły informację zwrotną na temat szkolenia, kontaktuje się z nim i wspólnie ustalają dalsze kroki. Zachęcamy do dzielenia się z nami opiniami i oczekiwaniami w stosunku do Warsztatów dla rad pedagogicznych Szkoły Uczącej Się: warsztaty-sus@ceo.org.pl

 

Prowadzący:

Trenerzy programu Szkoła Ucząca Się realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


Opłaty za szkolenie:

 

Wielkość szkoły:

Cena:

Szkoła, w której uczy się do 150 uczniów

1300 zł

Szkoła, w której uczy się 151 - 300 uczniów

1650zł

Szkoła, w której uczy się powyżej 300 uczniów

1850 zł

 

 

Opłaty zawierają: koszt szkolenia, podróży trenera, jego ewentualnego noclegu oraz materiałów pomocniczych i zaświadczeń dla uczestników.

 

ZAPLANUJ ROZWÓJ RADY PEDAGOGICZNEJ JUŻ DZIŚ!

 

Pomogą Ci w tym nasze specjalne oferty promocyjne, które znajdują się na stronie OPŁATY.

Zgłoszenie na szkolenie dla rady pedagogicznej przyjmujemy drogą internetową - poprzez formularz zgłoszeniowy