„OK jest bardzo ważne dla ucznia”


13 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Jarocinie (woj. podkarpackie) odbyło się szkolenie informacyjne „Ocenianie Kształtujące”. Nauczyciele oraz dyrektorzy szkół sąsiednich gmin spotkali się, by odkrywać ideę oceniania kształtującego.

Na początku zadawali pytania dotyczące oceniania kształtującego. Na wszystkie otrzymali odpowiedzi. Krok po kroku poznawali elementy OK. Ćwiczyli formułowanie celów uczenia się dla uczniów oraz kryteriów sukcesu, co było dla nich wyzwaniem.

Gotowość nauczycieli do uczenia się oraz wsparcie dyrekcji daje nadzieję (graniczącą z przekonaniem), że praca z ocenianiem ksztaltującym w Jarocinie rozpoczyna się już od II semestru roku szkolnego 2014/15. „Warto się przekonać, bo OK jest bardzo ważne dla ucznia.” Nauczyciele chcą podawać cele lekcji uczniom oraz kryteria sukcesu, chcą wspierać uczniów oceną kształtującą. Dostrzegają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności.

A to wszystko dla uczniów.

W lutym 2015 roku trenerzy Szkoły Uczacej Się przeprowadzili 9 warsztatów "Ocenianie ksztaltujące - szkolenie informacyjne". Uczetniczyło w nich ponad 200 nauczycieli. Więcej o tego typu szkoleniu można przeczytać tutaj.

Warsztaty poprowadziła i relacje spisała trenerka Szkoły Uczącej Się Ewa Nawrocka,

oprac. Magdalena Pater