Podsumowanie roku 2016 w Warsztatach SUS


Rok 2016 to rok zmian dla Warsztatów SUS. Zamówień było nieco mniej niż w poprzednich latach, jednak nadal największą popularnością cieszyły się szkolenia związane z ocenianiem kształtującym.

 

W tym roku postawiliśmy na uaktualnienie naszych szkoleń (niektóre wiodące tematy przeszły „odświeżenie”) oraz na doskonalenie naszych trenerów. Swoje umiejętności szlifowali zarówno wieloletni – już doświadczeni, jak i ci dopiero zaczynający samodzielne prowadzenie warsztatów.

 

Wychodząc również naprzeciw potrzebom szkół, dysponującym mniejszym budżetem, a chcącym zapoznać się z zasadami oceniania kształtującego, wprowadziliśmy do naszej oferty 3-godzinną prezentację „Ocenianie kształtujące w pigułce”. Jest to także bardzo interesująca propozycja dla szkół, które chciałyby szkolić się w grupie – wspólnie z innymi – oraz dla samorządów, które chcą zaprezentować ten temat szerszemu gronu (np. kilku szkołom jednocześnie, dużej radzie pedagogicznej, dyrektorom szkół, rodzicom, itp.), ponieważ dzięki formie prezentacji, a nie warsztatu, w spotkaniu może brać udział nawet do 150 osób.

 

Najwięcej zamówień było z dużych szkół, w których uczy się ponad 300 uczniów, bo aż 131 warsztatów. W małych szkołach do 150 uczniów odbyły się 74 szkolenia, a w szkołach średniej wielkości, w której uczy się 151 – 300 uczniów, odbyły się 53 warsztaty.

 

 

Najczęściej zamawianymi tematami były oczywiście te z oceniania kształtującego, co pokazuje poniższy wykres:

 

 

Jak wynika z wykresu, dużą popularnością cieszyły się również tematy z zakresu metod dydaktycznych i szkolnych relacji. Pełną ofertę Warsztatów Szkoły Uczącej Się można znaleźć tutaj.

 

Najwięcej zainteresowanych warsztatami szkół było w województwach wielkopolskim i mazowieckim – w tych szkołach odbyło się odpowiednio 44 i 41 warsztatów. Najmniej zamówień było złożonych ze szkół z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego – odpowiednio 4 i 3 warsztaty.

 

 

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia także w bieżącym roku. Oferta Warsztatów Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych jest ofertą całoroczną.

 

Szkolenia mogą odbyć się w dowolnym dniu tygodnia. Zgłoszenia najlepiej dokonywać na miesiąc przed planowanym szkoleniem podając dogodny termin. Na podstawie przesłanego do nas formularza zgłoszeniowego oraz informacji o dacie szkolenia umawiamy dla Państwa trenera, który przyjeżdża do Państwa placówki (lub innego miejsca wskazanego na szkolenie) i przeprowadza warsztaty.