Spotkanie otwarte z OK Zeszytem w Skalmierzycach


1 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach odbyło się spotkanie otwarte z OK zeszytem dla szkół z Klubu SUS oraz sympatyków OK zeszytu. Zaproszenie przyjęły dwie szkoły klubowe: SP im. Polskich Noblistów z Nowych Skalmierzyc i SP nr 10 im. Marii Konopnickiej z Kalisza oraz SP im. Orła Białego z Biskupic Ołobocznych. Nauczycielom towarzyszyła asystentka szkoły Małgorzata Ostrowska - trenerka CEO.

 

W pierwszej części spotkania goście uczestniczyli w spacerze edukacyjnym, podczas którego mieli okazję obserwować widoczne uczenie się i wzajemne nauczanie z OK zeszytem na 3 lekcjach: j. polskim, j. angielskim i matematyce. Druga część dotyczyła podsumowania spaceru oraz wymiany doświadczeń na temat sposobów wprowadzania i doskonalenia refleksji w OK zeszycie.

 

Nauczyciele ze Skalmierzyce przygotowali również galerię Ok zeszytów, w której można było zobaczyć różnorodne rozwiązania i propozycje wykorzystania OK zeszytu do uczenia się uczniów. Liderka zespołu „OK zeszyt” przedstawiła i omówiła przygotowany przez szkolny zespół „bank pomysłów na refleksję".

 

Dla wszystkich było to inspirujące spotkanie, okazja do wymiany doświadczeń, przede wszytki do obejrzenia OK zeszytów „w akcji” - na lekcji. Można było przekonać się, jak OK zeszyt może pomagać uczniowi w uczeniu się, we współpracy podczas lekcji, a także w śledzeniu własnego uczenia się - dokonywania samooceny, oceny koleżeńskiej. Ważne było również pokazanie, że OK zeszyt jest źródłem informacji o procesie uczenia się także dla nauczyciela i materiałem do refleksji nad własnym nauczaniem. Podsumowując spotkanie dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich obecnych na Ogólnopolską Konferencję: „Widoczne uczenie się i nauczanie z OK zeszytem”, która odbędzie się 26 kwietnia 2019r. w Skalmierzycach. Do zobaczenia w Skalmierzycach!