Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie jest Liderem Szkół Uczących Się!


 

Konferencja Upowszechniająca  APU w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie, 31.05.2019r.

 

Gdy w maju 2017r. po wręczeniu na ręce Pani Dyrektor Tytułu Szkoły Uczącej Się, wyjeżdżałam ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie, uważałam, że jest to niezwykłe miejsce i niezwykli ludzie. Tak się złożyło, że byłam obecna również wtedy, gdy w listopadzie tego samego roku odbierali kolejny Tytuł SUS. Napisałam wtedy o nich, że jest to "(...) szkoła, która łapie za serce i umysł, o której trudno zapomnieć..."

I tak jest. Pamiętam.

Każdego dnia i każdego miesiąca, i każdego kolejnego roku, który spędzamy razem planując nowe działania, dyskutując o ich sposobie realizacji, o tym, jakie efekty uznamy za zadowalające.

 

Pamiętam zwłaszcza wtedy, gdy raz za razem uczestniczę w panelach i konferencjach i mam zaszczyt pracować nad jakością edukacji z innymi osobami, które łączą ze mną tę pasję. W SP1 w Piastowie jest ich wielu... W tej Szkole zawsze można spotkać entuzjastów dobrego nauczania i uczenia się. Nie tylko wśród Gospodarzy z Panią Dyrektor na czele, ale także wśród zapraszanych licznie gości - przedstawicieli władz, ośrodków doskonalenia, oświatowych organizacji pozarządowych oraz dyrektorów i nauczycieli ze szkół z całej Polski.

 

SP1 to prawdziwe Laboratorium, w którym doświadcza się, dyskutuje i analizuje, wyciąga wnioski oraz planuje nigdy nie kończący się ciąg dalszy... Nie ma znaczenia, że czasami następuje zmiana warty, bo odchodzących liderów, zastępują nowi. Bywa to trudne, jednak rozstania nie wpływają na wartość pracy tych, którzy zostają.

 

Z taką to Szkołą współpracuję od lat, ciągle i nieprzerwanie, mimo dzielących nas 296 kilometrów. Towarzyszę im nie dlatego, że potrzebują wsparcia. Myślę, że nigdy nie potrzebowali. To Zespół samosterowny, potrafiący podejmować decyzje i brać odpowiedzialność za swoje wybory. Jesteśmy razem, bo dobrze nam się pracuje i potrafimy się uczyć ze sobą i od siebie.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie, aktualnie, od 31 maja 2019r., LIDER SZKÓŁ UCZĄCYCH SIĘ, jest dla mnie nieustającą inspiracją i wyzwaniem. Zaszczytem dla mnie jest fakt, że kolejni goście przebywający na wizytach w szkole są przekonani, że jestem nauczycielem tej Szkoły.


Pani Dyrektor, Agnieszko, Iwono S., Kasiu, Iwono K., Aniu B., Agato S., Aniu K., Moniko R., Radku, Małgosiu N., Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki, Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice...

Dziękuję Wam za siłę, samozaparcie, otwartość, za to, że chce Wam się chcieć... Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteście Liderem wśród Szkół Uczących Się.

 

Aleksandra Cupok-Kokoszka

asystentka Szkoły w Klubie SUS

 

Powyższy tekst oddaje emocje i relacje, pokazuje czas, wysiłek i poświęcenie, dzięki którym sukces w tej szkole jest codziennością. Wszelkie szczegóły tego szczególnego dnia Konferencji Upowszechniającej pokazuje dołączony harmonogram oraz zdjęcia.

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Apu plan spotkania.docx (81KB)