Chcemy zmienić naszą szkołę


Chęcią zmiany szkoły kierowali się dyrektorzy, którzy zdecydowali się na SPLO. Rocznik 2013 liczy 42 osoby. Za nami już pierwszy zjazd studiów.

 

 

 

Najbardziej cenne dla naszych słuchaczy okazały się warsztaty prof. Jana Potworowskiego „Jak uczniowie w mojej szkole się uczą” oraz wykład profesora poświęcony uczeniu się i nauczaniu. Podczas wykładu i warsztatów profesor w sposób bardzo przystępny opowiadał o taksonomii SOLO dotyczącej poziomów uczenia się. Pokazał, jak inaczej można patrzeć na uczenie się uczniów, do czego dążyć i od czego zacząć, aby uczniowie uczyli się skutecznie.

Bardzo pouczająca była prezentacja Danuty Sterny dotycząca oceniania kształtującego. I dla tych, którzy tylko słyszeli o OK, i dla tych, którzy OK stosują w swojej szkole.

Rozmawialiśmy tez o zmianie. O pierwszych krokach wprowadzania zmian w szkole opowiedziała Laura Piotrowska. Słuchacze poznali strategie zarządzania zmianą i dowiedzieli się od czego zacząć zarządzanie zmianą.

A tak podsumowali zjazd nasi słuchacze: „Ani jedna minuta nie została zmarnowana”. „Pierwszy raz otrzymałam materiały, które pomogą mojej szkole w rozwoju”. „Mam o czym teraz myśleć”.