ALO SUS - zakończenie studiów podyplomowych


25 czerwca w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie uczestnicy i uczestniczki Akademii Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się odebrali świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, które podjęli dzięki współpracy Centrum Edukacji Obywatelskiej z uczelniami wyższymi - Collegium Civitas i Akademią Pedagogiki Specjalnej.

 

W uroczystym rozdaniu świadectw wzięło udział ponad 550 dyrektorek i dyrektorów, przewodniczących zespołów przedmiotowych, kierowników i kierowniczek świetlic. Zebrani mieli także możliwość wysłuchania wykładu prof. Jacka Pyżalskiego „Jak kierować szkołą, aby przeciwdziałać przemocy rówieśniczej?”. Przy okazji spotkania w tak dużym gronie przeprowadziliśmy konsultacje na temat kontynuacji działań wspierających dyrektorów i dyrektorki we wprowadzaniu nowoczesnych metod nauczania w polskich szkołach.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim ukończenia tak wymagających studiów podyplomowych. Wiemy, że ostatnie miesiące były trudnym okresem dla całego środowiska pedagogicznego i tym bardziej doceniamy chęć rozwijania jednocześnie własnych kompetencji w pracy na rzecz uczniów i uczennic.

 

Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój przy współfinansowaniu z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.