SUS POLECA: BEZPŁATNE STUDIA W SZKOLE EDUKACJI PAWF


Studia w Szkole Edukacji PAFW i UW to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe dla polonistów i matematyków (oraz osób po kierunkach pokrewnych do matematyki), którzy chcą być skutecznymi nauczycielami.

 

Ponad 300 godzin praktyk

Szkoła Edukacji łączą teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach, wykorzystują metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Jej instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University.

 

Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach: obserwują, współprowadzą i samodzielnie prowadzą lekcje, uczestniczą w radach pedagogicznych czy zebraniach z rodzicami. Towarzyszą im w tym mentorzy – nauczyciele pracujący w szkołach praktyk.

 

Studenci mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Kandydaci

Do Szkoły Edukacji aplikować mogą studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także oferta dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

 

Rekrutacja

Rekrutacja trwa od 5 lutego do 2 kwietnia. Żeby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Osoby, które przejdą pierwszy etap rekrutacji, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w dniach od 16 do 27 kwietnia w Warszawie. W przypadku wolnych miejsc zostanie uruchomiona druga tura naboru. Na kandydatów czeka 60 miejsc (30 dla polonistów, 30 dla matematyków).

 

Więcej informacji http://szkolaedukacji.pl/