SUS poleca: projekty programów młodzieżowych


Zachęcamy do wzięcia udziału w projektach programów młodzieżowych Centrum Edukacji Obywatelskiej w roku szkolnym 2017/2018. Rekrutacja trwa! Zachęcamy do poznania naszych najnowszych propozycji i skorzystania z nich. Będziemy również zobowiązani za przesłanie tej informacji innym zainteresowanym. Od ponad 20 lat współpracujemy z placówkami oświatowymi w zakresie całościowego rozwoju szkoły, doskonalenia kompetencji nauczycieli, projektów uczniowskich z edukacji obywatelskiej, historycznej, kulturalnej, ekonomicznej, globalnej, a także nauk matematyczno-przyrodniczych. Prowadzimy warsztaty i kursy dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów, organizujemy konferencje, tworzymy i udostępniamy w internecie materiały edukacyjne. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej jest organizacją pożytku publicznego.

 

 

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w załączonym dokumencie oraz na stronach:

https://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/aktualnosci/poczytajmy-o-migracjach

https://wezoddech.ceo.org.pl/aktualnosci/warszawo-wez-oddech-rekrutacja

https://samorzad.ceo.org.pl/aktualnosci/akademia-samorzadnosci-w-warszawie

https://trudnytemat.ceo.org.pl/content/rozwiazmy-razem

 

Do 6 listopada 2017 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą rejestrować się do 15. edycji I Know America, ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym jedną z nagród jest miesięczny wyjazd naukowy do USA.

Konkurs trwający od października do kwietnia to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Dla najlepszych czekają wartościowe nagrody, m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

Laureaci mogą również wygrać miesięczny wyjazd naukowy do USA w corocznego ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute. Przedsięwzięcie dla młodzieży ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Azji Środkowej i Ameryki Południowej współorganizowane jest przez amerykańskie uniwersytety. W tym roku uczniowie spędzili ze sobą cztery tygodnie na kampusie Wake Forest University w Karolinie Północnej.

Uczestnicy konkursu I Know America sprawdzają swoją wiedzę w trzech etapach. Pierwszy to test wielokrotnego wyboru, w drugim trzeba napisać esej na jeden z kilkunastu tematów. Autorzy najlepszych tekstów spotykają się w trzecim etapie, który odbywa się w Warszawie. Finaliści rozmawiają z komisją złożoną z przedstawicieli Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Ambasady Stanów Zjednoczonych i Fundacji Wspomagania Wsi.

Przedsięwzięcie co roku organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz ze wsparciem merytorycznym Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej informacji na temat konkursu I Know America 2018 pod adresem: www.knowamerica.pl oraz na stronie Fundacji Wspomagania Wsi http://fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/know-america/